Naga Markets

Bitcoin (BTC) i Ethtereum (ETH) podążają za WallStreet. To jeszcze nie koniec wyprzedaży! W tym tygodniu Bitcoin przecenił się o kolejne 3,5%, a Ethereum spadło o niemal 6%. Choć trwająca na szerokim rynku kryptowalut wyprzedaż nie budzi zdziwienia, tak jej rosnąca korelacja z zachowaniem Wall Street powoduje wśród inwestorów coraz większą niepewność. Szczególnie niepokojący jest fakt, że cyfrowe aktywa tracą znacznie szybciej niż tradycyjne rynki, a kolejne dane makroekonomiczne oraz rosnące stopy procentowe powodują, że większość inwestorów zaczyna mieć awersję do ryzyka.

  • Cena Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia kontynuowała korektę horyzontalną w okolicach 30 000 USD
  • Ehtereum przeceniło się w ciągu ostatnich 5 dni o niemal 6%, kilkukrotnie naruszając psychologiczną barierę 2000 USD
  • Szeroki rynek kryptowalut podąża za Wall Street, jednak giełdy nieustannie notują spora aktywność handlową
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin i Eethereum kontynuują korektę w ślad za Wall Street

Korelacja amerykańskich akcji z rynkiem kryptowalutami osiąga nowe historyczne poziomy, a co za tym idzie, rynek znajduje się obecnie w pułapce rosnących stóp procentowych oraz pogarszającego się sentymentu.Po tym, gdy 9 maja indeks S&P500 spadł poniżej poziomu 4000 pkt. i przetestował wsparcie przy 3960 pkt., szeroki rynek kryptowalut skierował się ku realizacji zysków, a spadki spotęgowało załamanie się ekosystemu Terra.

Notowania BTC/USDT Źródło: KUCOIN
Notowania BTC/USDT Źródło: KUCOIN

Tym samym 10 maja większość kryptowalut przeceniła się o przeszło 10%, co było drugą tego typu sytuacją w historii sektora. Największe spadki odnotował Bitcoin (spadek z 34 000 tys. USD do 30 000 USD) oraz Ethereum, które oddało zakres 2500 USD, na rzecz wsparcia przy 2 tys. USD.

W ciągu ostatniego miesiąca BTC stracił już ponad 27%, a Ethereum 34,1%. W międzyczasie amerykańskie akcje odnotowały nieco bardziej umiarkowane straty: S&P 500 stracił -12,5%, a Nasdaq 100, z którym od początku pandemii BTC zdawał się chodzić w tandemie- 17,2%.

Korelacja notowań BTC oraz EHT  z amerykańskimi akcjami według danych IntoTheBlock
Korelacja notowań BTC oraz EHT z amerykańskimi akcjami według danych IntoTheBlock

Jak widać na powyższym wykresie, dodatnia 30 dniowa korelacja zachowań głównych indeksów Wall Street do kursów największych kryptowalut osiąga nowe rekordowe wartości, co oznacza, że podążają one w tym samym kierunku i w podobnym tempie.

Ponadto według danych on-chain aż 47,8% posiadaczy BTC znajduje się obecnie “pod wodą”, co nie miało miejsca od krachu spowodowanego pandemią w marcu 2020 r.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

NED

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Zwróćmy uwagę, że to najgorszy początek roku dla amerykańskich akcji od przeszło 83 lat, dlatego warto sobie zadać pytanie, czy wraz z poprawą globalnego sentymentu, akcje oraz krytpowaluty z powrotem wystrzelą w górę?

Ethereum zmaga się z poziomem 2 tys. USD

W środę 18 maja rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zanotowały jedną z najgorszych sesji od niemal 2 lat, a indeks S&P 500 tracił na wartości ponad cztery procent. W odpowiedzi kurs ETH runął poniżej 2000 USD, a byki powstrzymały wyprzedaż dopiero na poziomie 1900 USD.

Notowania ETH/USDT Źródło: KUCOIN
Notowania ETH/USDT Źródło: KUCOIN

Dodatkowo notowania ETH/USD, tak jak i cały rynek kryptowalut reaguje na gorsze dane dotyczące światowego wzrostu gospodarczego oraz rosnącej inflacji, która wywiera presję na banki centralne, aby te podnosiły stopy procentowe.

Cena ETH znajduje się zatem w konsolidacji pomiędzy minimami z początku 2020 roku (okolice 2300 USD), a dołkami sprzed 8-10 miesięcy (poziom 1800-1750 USD) a wsparciem pozostaje psychologiczny poziom 2000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw | kurs liry tureckiej do złotówki | blik — co to jest | płatności blik | cdr gpw | płatność blik | dax notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here