Naga Markets

Bitcoin BTC i Ethereum ETH spadają, a wraz z nimi opłaty transakcyjneBitcoin wyznaczył dziś dołek na poziomie 42 185 USD, a Ethereum przy 3124 USD. Przecena na rynku kryptowalut odbiła się na opłatach transakcyjnych, które w przypadku BTC i ETH spadły w ciągu ostatnich tygodni o odpowiednio ponad 80% i 70%.

  • Spadek notowań kryptowalut znacznie obniżył koszty transakcyjne
  • Wcześniej opłaty znalazły się na rekordowych poziomach
  • Bitcoin porusza się w trendzie spadkowym, a ETH koryguje ostatni wzrost

Bitcoin i Ethereum z niższym opłatami za transakcje

Dane z Bitinfocharts wskazują, że średni koszt korzystania z łańcucha blokowego Ethereum spadł z niemal 80 USD za transakcję w środę do nieco ponad 20 USD w niedzielę. Cena Etheru (ETH) spadła natomiast od szczytu do dzisiejszego dołka o niecałe 30%.Znaczący wzrost opłat transakcyjnych w sieci Ethereum nastąpił po pojawieniu się zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi), a także przez ogólny boom na rynku kryptowalut jaki obserwujemy w tym roku.

Dzienna liczba użytkowników Ethereum wzrosła czterokrotnie od początku 2020 roku, z około 400 000 do 1,6 miliona, wskazują dane Bitinfocharts. Ta liczba nie uwzględnia transakcji odbywających się na protokołach drugiej warstwy Ethereum.

Podobnie wygląda sytuacja na Bitcoinie, gdzie od połowy kwietnia opłaty transakcyjne spadły o ponad 80%. Rekordowe ceny BTC sprawiły, że średni koszt transakcji wzrósł do 62,77 USD i przekroczył ten obserwowany w trakcie boomu z 2017 roku na (55 USD). Teraz jednak koszty transakcji w blockchainie najstarszej kryptowaluty spadły do nieco ponad 20 USD.

BTC i ETH – spojrzenie z perspektywy technicznej

Bitcoin w stosunku do dolara nakreślił nowy niższy dołek, co wskazuje w przejście do trendu spadkowego. Obecnie notowania BTC/USD znajdują się w okolicach dolnej wstęgi Bollingera (20 MA; 2,5 odchylenia standardowego).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sytuacja na Ethereum jest nieco inna, tu bowiem panuje trend wzrostowy, a korekta skierowała cenę do 20-dniowej średniej (środkowa wstęga Bollingera). Jak pokazuje najbliższa historia, to właśnie 20-dniowa średnia sprawdziła się jako wsparcie przed ostatnim odbiciem.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here