Naga MarketsBitcoin (BTC) i ether (ETH) z rekordową ilością otwartych kontraktów futures    Zainteresowanie kontraktami terminowymi na bitcoina (BTC) i ether (ETH) osiągnęło nowy rekordowy poziom przed bezpośrednim notowaniem giełdy Coinbase na Nasdaq 14 kwietnia oraz w obliczu ustanowienia przez obie kryptowalutoy historycznych szczytów cenowych. W przypadku BTC wartość aktywnych kontraktów futures przekracza 27 mld dol., z kolei w przypadku ETH ponad 8 mld dol.

  • Wskaźnik “open interest” mierzy ilość aktywnych kontraktów terminowych na danym rynku
  • Ta wyrażana w dolarach, osiągnęła rekordowe wartości zarówno w przypadku rynku bitcoina, jak i etheru
  • Może to sugerować, że pomimo osiągnięcia nowego ATH w tym tygodniu (dwukrotnie) inwestorzy nadal liczą na wzrosty dwóch największych kryptowalut

Bitcoin z rekordami na rynku kontraktów terminowych

Agregator danych rynku kryptowalutowego Glassnode stwierdza, że zainteresowanie bitcoinem po raz pierwszy przekroczyło 27 miliardów dolarów na rynku futures. Ten ważny krok sugeruje, że inwestorzy cały czas liczą na wyższe ceny, chociaż niektórzy mogą również zabezpieczać się przed nadchodzącą zmiennością.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lwia część aktywności handlowej ma miejsce na Binance, gdzie 5,2 miliarda dolarów w pozycjach stanowi prawie 20% wszystkich otwartych transakcji utrzymywanych na giełdzie. Następne w kolejności są Bybit z 4,66 miliardami dolarów, OKEX z 3,75 miliardami dolarów, a następnie Huobi, FTX i CME z około 3 miliardami dolarów każda.

Pomimo rekordowego zainteresowania, wolumeny kontraktów terminowych na bitcoina wydają się spadać w ciągu ostatniego miesiąca, z poziomu 117 miliardów dolarów na dzień 15 marca do przedziału między 50 a 75 miliardów dolarów w kwietniu, według agregatora danych dotyczących instrumentów pochodnych kryptowalut, Skew.

Zmniejszający się wolumen może sugerować, że traderzy stali się ostrożniejsi w otwieraniu nowych pozycji w miarę zbliżania się daty wejścia Coinbase na giełdę, a znaczna część otwartego zainteresowania prawdopodobnie reprezentuje pozycje, które zostały otwarte w poprzednich tygodniach i miesiącach.

Z wartych 75 miliardów dolarów kontraktów terminowych na BTC, które zmieniły właściciela w ciągu ostatnich 24 godzin, Binance stanowi ponad jedną trzecią wolumenu z 26,9 miliardami dolarów, następnie Huobi z 14,5 miliardami dolarów, OKEx z 12,7 miliardami dolarów i Bybit z 10,6 miliardami dolarów.

Dla kontrastu, otwarte zainteresowanie opcjami na bitcoina spadło od czasu, gdy pod koniec marca wygasła rekordowa liczba futures o wartości 6 miliardów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ether również z rekordami

Bitcoin nie jest jedynym rynkiem, na którym spekulują traderzy instrumentów pochodnych – otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi w przypadku kryptowaluty sieci Ethereum również wzrosło do rekordowego poziomu powyżej 8 miliardów dolarów, wraz ze wzrostem ogólnych wolumenów handlowych.

Zagregowane otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Ether. Źródło: Bybt

Podczas gdy typowy inwestor detaliczny polega na kontraktach terminowych perpetual (inverse swaps) głównie dla krótkoterminowych pozycji lewarowanych, animatorzy rynku i profesjonalni traderzy stawiają na bardziej standardowe dla tradycyjnych rynków kontrakty futures.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here