Naga MarketsBitcoin (BTC) i ether (ETH) w korekcie. W czwartek rośnie XRPŚrodowa sesja przyniosła osłabienie dwóch największych kryptowalut: zarówno bitcoin (BTC), jak i ether (ETH) osuwały się o kilka procent, wywołując wyprzedaż również na szerokim rynku. W gronie 20 największych kryptowalut z trendu spadkowego wyłamuje tylko kilka aktywów, w tym natywna kryptowaluta sieci Ripple, XRP. Aktywo rośnie czwartą sesję z rzędu i powraca nad poziom 50 centów.

  • Bitcoin w środę korygował o 3,6%, tracąc nominalnie 1650 dolarów. W czwartek kurs BTC odbija o 0,5% poruszając się w okolicach 45 tys. dol.
  • Skromniejszą, bo liczącą sobie 1,7% korektę zanotował natomiast Ether, ten jednak wcześniej pogłębiał historyczne maksima testując poziom 1839 dol. W czwartek osuwa się o 0,1% i kosztuje 1741 dol.
  • Spada łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego osuwając się o 2,5% do poziomu 1,35 bln dol.

Kryptowaluty wyhamowują silne wzrosty. BTC i ETH uspokajają zmienność

Bitcoin po jednodniowym ruchu wzrostowym o prawie 20% i wybiciu poziomu 48 tys. dol. dnia następnego uspokaja się i oddaje część zysków, trzymając się jednak okolic nowych maksimów. Dla BTC prawdziwym testem będzie poziom styczniowych szczytów tuż pod 42 tys. dol. Jeżeli zachowa się jako wsparcie, będzie potencjalnie dobrą strefą do szukania okazji zakupowych. Jego wybicie otworzy jednak drogę do dalszych osunięć, między innymi w kierunku dolnego ograniczenia dawnej konsolidacji (poziom 30 tys. dol.).

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin korygował w środę i w czwartek skromnie odbija. Źródło: Tradingview.com

Pomimo chwilowego uspokojenia, bitcoin nadal silnie rośnie od początku tygodnia dodając do swojej wartości ponad 6 tys. dol. (16%), a od początku miesiąca 36% (prawie 12 tys. dol.). W tym samym czasie bardzo dobry początek miesiąca notuje ether, którego wartość zwiększała się w przeciągu 11 dni o 33% (ponad 400 dol.).

Korekta w przypadku ETH Jest zdecydowanie bardziej płaska niż na rynku bitcoina i może być tak naprawdę tylko chwilowym łapaniem oddechu przed próbą kolejnych wzrostów. Na rynek Ethereum bardzo pozytywnie zadziałała między innymi informacja z początku tygodnia o starcie rynku kontraktów terminowych na giełdzie CME. Te cały czas handlowane są z kilkudziesięciodolarową premią w porównaniu do rynku kasowego.

Ether na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut osuwa się w czwartek, co sugeruje przewagę niedźwiedzi. Tę widać również na poniższej mapie cieplnej podsumowującej kondycję poszczególnych kryptowalut:

Źródło: coin360.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

XRP rośnie czwartą sesję z rzędu

W odróżnieniu od BTC i ETH kolejny dzień z rzędu bardzo dobrze radzi sobie XRP. Kryptowaluta sieci Ripple rośnie dzisiaj o 2% i utrzymuje się nad wybitym w środę poziomem 0,5 dol. Paliwo do wzrostu tokenowi zapewnił test spadkowej linii trendu po jej wybiciu (od góry) w połączeniu z testem maksimów z początku 2021 r. Teraz XRP jest blokowane przez szczyty z końca ubiegłego miesiąca, jeżeli strefę uda się jednak pokonać, wtedy kryptowaluta powinna znaleźć miejsce do dalszych umocnień.

XRP zyskuje nieprzerwanie od początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania sp500 | gpw komentarze | forum spółek giełdowych | przewidywany kurs dolara | jsw analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here