Naga MarketsBitcoin (BTC) czeka na wygasanie kontraktów kwartalnych, uważa Justin BennettTrader kryptowalutowy i analityk Justin Bennett mówi bykom na rynku bitcoina (BTC), aby mieli oko na jedną konkretną datę w kalendarzu, ponieważ flagowa kryptowaluta walczy o utrzymanie impetu wzrostowego. W najnowszej analizie poświęconej cyfrowym aktywom popularny inwestor zauważa, że daty wygaśnięcia miesięcznych kontraktów terminowych odgrywają dużą rolę w akcji cenowej BTC, często korelując z lokalnymi szczytami i dołkami.

Justin Bennett o wygasaniu kontraktów futures na bitcoinie

Analityk twierdzi, że jeśli cena bitcoina podąża za miesięcznymi terminami wygaśnięcia kontraktów futures, to może również korelować z kwartalnymi terminami wygaśnięcia. Zauważa, że 25 czerwca wygasać będą kontrakty dla drugiego kwartału, potencjalnie wyznaczając dno dla flagowego aktywa cyfrowego na świecie i szerszych rynków kryptowalutowych.Moja teoria jest taka, że jeśli BTC podąża za miesięcznymi wygasającymi kontraktami futures to jest uzasadnione, że może również podążać za kwartalnymi datami wygasania. Widzieliśmy szczyt krótko po rozpoczęciu kwietnia, więc jeżeli teoria się utrzyma, to możemy zobaczyć dno kryptowaluty gdzieś w okolicach 25 czerwca. To właśnie wtedy wygasają kontrakty terminowe na II kw. Tak więc 25 czerwca będzie datą, którą warto mieć w swoim kalendarzu – komentował Bennett.

Podkreśla, że w okresie już od 20 czerwca warto pilniej obserwować rynek bitcoina.

Źródło: Justin Bennett

Bennett bierze również pod uwagę, że do tego czasu BTC i reszta rynków kryptowalutowych może zmagać się z presją spadkową.

– Jednak jeśli ta teoria ma sens to może to oznaczać, że kryptowaluty mogą pozostać pod presją przez następne kilka tygodni do wspomnianego czerwcowego wygaśnięcia. To tylko moja teoria, ale biorąc pod uwagę to, co widzieliśmy po wygasaniu kontraktów miesięcznych do tej pory w 2021 roku to powinno mieć sens, aby śledzić co się wydarzy na wykresie – podsumowuje analityk i trader.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: https://comparic.pl/instaforex/ | notowania biomed lublin | notowania santander | dax prognoza | giełda akcje | eur usd kurs | co to jest cfd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here