Naga MarketsBitcoin (BTC) celuje w 225 tysięcy dolarów do końca 2021 r., twierdzi PomplianoBitcoinowy byk i współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets, Anthony Pompliano wyjaśnia, dlaczego uważa, że ​​Bitcoin (BTC) może osiągnąć poziom 225 tysięcy dolarów w nieco ponad rok. W swoim najnowszym liście do inwestorów Pompliano ujawnia czynniki makro, które mogą być wiatrem w żagle dla kolejnej hossy najstarszej kryptowaluty.

  • Bitcoin zyskuje na fali obaw o inflację
  • Coraz więcej spółek giełdowych włącza BTC do swoich zasobów
  • Zmniejszenie podaży (halving) powinno sprzyjać Bitcoinowi

Bitcoina wspiera polityka Fed i zakupy spółek giełdowych

– Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe do 0 proc. Planują utrzymać nas w środowisku o zerowych stóp dającym się przewidzieć przyszłości. Pakiety bodźców w 2020 r. obejmują obecnie luzowanie ilościowe przekraczające 3 biliony dolarów, a w drodze mamy kolejne 2 biliony… – powiedział Pompliano

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– Połączenie manipulacji cenami aktywów przez Fed i obawy o inflację spowodowały, że złoto i Bitcoin znacznie przewyższały akcje i inne towary – dodał.

Zwolennik Bitcoina podkreśla również, że Wall Street „budzi się na handel Bitcoinami”, co według niego zwiększyło popyt na BTC.

– Widzimy również, że pojawia się nowy trend, w którym korporacje używają Bitcoina jako aktywa rezerwowego dla części lub większości swoich zasobów finansowych. Zaczęło się od notowanych na giełdzie firm skupiających się na aktywach cyfrowych, takich jak Galaxy Digital i inne. Następnie zobaczyliśmy, że MicroStrategy (ponad 1,2 mld dol. kapitalizacji rynkowej na NASDAQ) ulokowało 85 proc. swojego bilansu (425 mln USD) w Bitcoinie. Niedawno firma zajmująca się technologiami finansowymi Square ogłosiła, że ​​nabyła do swoich zasobów Bitcoiny warte około 50 milionów dolarów  – przekonuje Pompliano.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Halving też ma znaczenie

Ponieważ prognozy dotyczące popytu na BTC pozostają mocne, mówi Pompliano, skupia się na podaży. Odnosi się do ostatniego halvingu Bitcoina, który zmniejszył liczbę nowych BTC wprowadzanych do obiegu z 1800 do 900 dziennie.

– Historycznie rzecz biorąc, te szoki podażowe doprowadziły do ​​znacznych, ponad 20-krotnych wzrostów cen w ciągu kolejnych 18 miesięcy po halvingu – kontynuował Pompliano.

BTC nawet po 225 tysięcy dolarów w 15 miesięcy

Byczą perspektywę dla Bitcoina wzmacnia, że ponad 60 proc. wszystkich wydobywanych BTC nie zmieniło rąk od ponad roku. Pompliano mówi, że to pokazuje, iż inwestorzy odmawiają sprzedaży pomimo kilku poważnych ruchów spadkowych w 2020 roku.

Mając swoją tezę inwestycyjną, Pompliano przewiduje, że Bitcoin może osiągnąć poziom 225 tysięcy dolarów do końca 2021 roku. Jego zdaniem, znajdujemy się obecnie na początku kolejnego cyklu koniunkturalnego na Bitcoinie, który prawdopodobnie doprowadzi  do  10-20-krotnego wzrostu w okresie 15 miesięcy.

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here