Naga MarketsBitcoin BTC był honorowany przez Greenpeace, ale to już przeszłośćBitcoin, a zwłaszcza zużycie energii przez jego sieć jest szeroko krytykowane z uwagi zanieczyszczenie środowiska jakie generuje. Organizacja Greenpeace jeszcze do niedawna przyjmowała darowizny w BTC z czego niedawno się wycofała. Co na temat bitcoina sądzi organizacja działająca na rzecz ochrony środowiska?

Zużycie energii przez bitcoina wskazuje także na wyzwanie dla przyszłości Internetu

W 2014 roku organizacja stworzyła udogodnienie do przyjmowania darowizn w bitcoinach. Teraz jednak uwaga skupiła się na zagrożeniach klimatycznych stwarzanych przez pochłaniające energię monety Proof-of-Work, takie jak bitcoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym tygodniu pojawiła się wiadomość, że Greenpeace zdecydował się zlikwidować wspomniane udogodnienie, gdyż w erze gwałtownego globalnego ocieplenia jest ono „nie do utrzymania”.

Obawy odnośnie energochłonności kryptowalut podsyciła tegoroczna hossa, gdzie gwałtownie rosnące ceny doprowadziły do podwojenia zużycia energii w sieci bitcoin do marca tego roku, pokazuje niedawne badani Vrije Universiteit Amsterdam.

— Ogromna i stale rosnąca ilość energii potrzebnej do działania bitcoina jest w dużej mierze związana z konkretną technologią używaną do utrzymania tej cyfrowej waluty, ale wskazuje również na szersze wyzwanie dla przyszłości Internetu. W miarę jak usługi internetowe rosną i stają się coraz bardziej złożone, zapotrzebowanie na moc obliczeniową będzie rosło w ciągu najbliższych kilku lat, a to będzie wymagało znacznie więcej energii – powiedział dyrektor medialny Greenpeace USA Travis Nichols.

Nichols zauważył, że tylko jedna piąta energii elektrycznej używanej obecnie w światowych centrach danych pochodzi ze źródeł odnawialnych. To jednak musi szybko się zmienić, jeśli ekspansja Internetu i jego rola we wspieraniu wzrostu gospodarczego ma być zrównoważona.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin testuje poziom 40 000 USD

Notowania BTC/USD rosną dziś o ponad 3 proc. i wybijają nowy szczyt w tym tygodniu. Cena bitcoina testuje ponadto okrągły poziom 40 000 USD oraz 200-dniową średnią.

invest

Nawet po pokonaniu wspomnianego wyżej poziomu, byki będą musiały zmierzyć się ze strefą oporu w obrębie 42 000 USD. Kluczowe wsparcie stanowi obszar przy 30 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here