Naga Marketsbitcoin sie rozpadaPod koniec tygodnia na rynku kryptowalutowym widać wyraźne uspokojenie. Bitcoin ma problem z przebiciem poziomu 12 tys. USD, który stanowi obecnie wyraźny opór, a zmienność w gronie największych altcoinów nie przekracza czterech procent. Najlepiej radzi sobie Binance Coin (BNB) rosnący o 2,9%, najgorzej wypada natomiast Ethereum (ETH), tracąc około 3,6%.


Kurs Bitcoina porusza się pod 12 tys. USD od początku tygodnia

Po siedmiu dniach wzrostów z rzędu notowania Bitcoina podeszły pod okrągły poziom 12 tys. USD, który doprowadził do wyhamowania długiej serii nieprzerwanej aprecjacji. Wpłynęło to na spadek zmienności oraz stabilizację pod ważnym oporem. W piątek, o godzinie 08:40, Bitcoin traci 1,5% na luksemburskiej giełdzie Bitstamp i jest notowany po 11759 USD.

Kurs Bitcoina BTC
Bitcoin stabilizuje się w bieżącym tygodniu. Kurs BTCUSD D1

Patrząc jednak na wykres tygodniowy można zauważyć, że ostatnie pięć dni przyniosło ze sobą łącznie 7,5% zysku, w obliczu ponad 15% sprzed dwóch tygodni. Bitcoin ostatni raz rósł dwa tygodnie z rzędu na początku czerwca, kiedy rozpoczynał rajd w kierunku najwyższych poziomów od stycznia 2018 roku.

Binance Coin (BNB) najsilniej w górę, Ethereum (ETH) z kolei najmocniej traci

Według danych portalu coinpaprika.com największą zmienność w przeciągu ostatnich 24 godzin prezentują Binance Coin (BNB) oraz Ethereum (ETH). Kryptowaluta giełdy Binance zyskuje dzięki rozwianiu wątpliwości co do ostatniego zamieszania wokół giełdy dotyczącego wycieku danych klientów. W efekcie w czwartek token podchodził niemal pod poziom 32 dolarów, najwyższy od drugiej połowy lipca.

kurs Binance Coin
Binance Coin odbija w czwartkowym handlu i w piątek również kontynuuje wzrosty. BNBUSDT D1

Na takie samo zainteresowanie inwestorów nie może liczyć kurs Ethereum (ETH), który osuwa się czwartą sesję z rzędu, odbijając od poziomu 240 dolarów, najwyższego od niemal miesiąca. W efekcie w piątek ETH powraca w okolice 216 dolarów, testując dwutygodniowe minima.

kurs ethereum 9 sierpnia
Ethereum powraca do zakresu konsolidacji na tegorocznych minimach. ETHUSD D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here