Naga MarketsTomasz Rozmus
Tomasz Rozmus z Tokeneo

Bitcoin przyzwyczajając inwestorów do sporej zmienności w trakcie weekendu, tym razem ma za sobą spokojną sobotę i niedzielę, podczas których kurs BTC zmieniał swoją wartość o niespełna 2%. Poniedziałek przynosi jednak spadki (po piątkowym teście poziomów pod 11 tys. USD) i najstarsza z kryptowalut ponownie kieruje się w stronę okrągłego pułapu 10 tys. USD. Zdaniem Tomasza Rozmusa z giełdy Tokeneo, Bitcoin nadal będzie rosnąć, a obecna manipulacja danymi przez medialnych gigantów ma na celu wystraszenie inwestorów detalicznych.


Bitcoin znowu pęknie w tym roku? „To kompletne bzdury” zdaniem Rozmusa

W programie Crypto Flash transmitowanym codziennie rano na antenie Comparic24.tv, Tomasz Rozmus zwracał uwagę na obecne doniesienia dużych mediów ekonomicznych dotyczących wzrostu ilości zapytań o kurs Bitcoina w najpopularniejszych wyszukiwarkach, co jest porównywane do bańki sprzed 2 lat:

“Ogromny wzrost zapytań do wyszukiwarki Google frazy BTC wywołał sporo dyskusji wśród największych medialnych gigantów. Forbs porównuje to do sytuacji w 2017 roku kiedy to przed szczytem cen statystyki również odnotowały podobne zachowanie w sieci. Próbuje się wmówić społeczności, że może to mieć wpływ na obecne ceny i możemy mieć do czynienia z końcem „bańki” na BTC w 2019. Moim zdaniem to kompletne bzdury a chęć wystraszenia „wrażliwej” na rewelacje społeczności inwestorskiej na rynku kryptowlautowym jest świadomym działaniem przed kolejną falą wzrostów” – twierdzi Tomas Rozmus z Tokeneo.

Od strony technicznej sytuacja BTC nie zmienia się tak naprawdę od połowy sierpnia, kiedy notowania doszły do poziomu 9,5 tys. USD, czyli dolnego ograniczenia strefy akumulacji. Bitcoin konsoliduje dwa miesiące i inwestorzy nadal czekają na wybicie górnego ograniczenia ruchu bocznego na 11 tys. USD, co zdaniem Rozmusa ma rozpocząć dynamiczniejszą aprecjację BTC.

Monero, Litcoin i Bitcoin SV tracą około 3%. Altcoiny na czerwono

W momencie gdy Bitcoin cały czas czeka na dynamiczniejszy impuls wzrostowy, poniedziałkowe spadki negatywnie wpływają na rynek altcoinów. W efekcie Monero, Litecoin i Bitcoin SV tracą niespełna 3% swojej wartości w skali doby (stan na godzinę 08:30), odbijając od lokalnych maksimów.

Przy konsolidacji altcoinów w okolicach wielomiesięcznych dołków, rynkowa dominacja Bitcoina nadal utrzymuje się na rekordowych poziomach, wynosząc około 70%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here