Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie kosztował 500 tys. dol. i pokona złoto, twierdzi menedżer funduszu
One River Asset Management, Eric Peters

Najstarsza kryptowaluta ma stać się bardziej wartościowa od złota i osiągnąć pułap cenowy 500 tys. dol., uważa Eric Peters będący prezesem funduszu One River Asset Management. Jego zdaniem bitcoin skorzysta na rosnącym zainteresowaniu cyfrowymi aktywami przez duże instytucje, które coraz chętniej angażują się w ten rynek.

  • Eric Peters stawia odważną tezę, że bitcoin stanie się ważniejszym aktywem od złota. Jego zdaniem kurs BTC dotrze do poziomu 500 tys. dol.
  • Pandemia koronawirusa jego zdaniem spowodowała, że świat znalazł się w unikatowym okresie pokazującym rosnącą przewagę kryptowalut
  • „Trzeba być dużym pesymistą, żeby sądzić, że nowa technologia taka jak kryptowaluty nie będzie się nadal rozwijać”, mówił

Bitcoin znajduje kolejnego sprzymierzeńca w świecie tradycyjnych finansów

Dyrektor generalny i współzałożyciel One River Asset Management, Eric Peters, podzielił się swoim poglądem na temat bitcoina w wywiadzie dla Bloomberga w zeszłym tygodniu. Po pierwsze, ujawnił, że jego firma zarządzająca aktywami posiada obecnie pulę BTC “znacznie przekraczającą miliard dolarów”. Przyznał jednocześnie, że inwestorzy instytucjonalni coraz chętniej wchodzą w posiadanie kryptowalut uzupełniając nimi swoje portfele.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Znajdujemy się teraz w wyjątkowym okresie. Jest to okres widziany wiele razy w historii, w którym rządy stają się niezwykle zadłużone, polityka monetarna staje się mniej skuteczna, a ostatecznie politycy muszą wyemitować dużo długu i zacząć faktycznie wydawać. Zazwyczaj, kiedy to robią, próbują uwolnić się od zadłużenia, które zaciągają poprzez obniżenie wartości waluty, w której emitują obligacje. Ostatecznie posiadacze tej waluty tracą swoją siłę nabywczą – mówił Eric Peters.

Jego zdaniem w tym aspekcie kryptowaluty mogą okazać się ciekawą alternatywą jako nowa klasa aktywów niezależna od decyzji fiskalnych oraz monetarnych poszczególnych rządów. Posiadają jednocześnie cechy, które charakteryzują również złoto. Jedynym wyjątkiem jest fakt, że cena BTC pozostaje nadal niedowartościowana w stosunku do żółtego metalu, przekonuje Peters.

Następnie przeszedł do omawiania aktywów kryptowalutowych, stwierdzając, że “są one naprawdę interesujące w tym sensie, że stanowią zupełnie nową klasę aktywów”. Zauważył, że “mają one pewne unikalne cechy, z których część przypomina cechy, które można znaleźć w złocie, z wyjątkiem tego, że są one szalenie niedoszacowane w stosunku do złota”.

Widziałem wystarczająco dużo, aby wiedzieć, że zasadniczo jutro będzie wyglądało lepiej niż dziś. Kiedy inwestujesz, jest to niezwykle ważne, aby wiedzieć – czy jutro wygląda lepiej, gorzej, czy tak samo. Myślę, że widziałem już wystarczająco dużo, aby zrozumieć, że w przypadku bitcoina jutro wygląda lepiej niż dziś – przekonywał Dyrektor generalny i współzałożyciel One River Asset Management.

Peters wymienił kilka możliwych opcji inwestycyjnych: akcje, złoto i aktywa cyfrowe. Stwierdził, że te ostatecznie “są dramatycznie niedowartościowane w stosunku do niektórych innych magazynów wartości”. Właśnie dlatego jego firma aktywnie skupuje bitcoina, zwiększając cały czas ekspozycję na rynek kryptowalut.

Bitcoin (BTC) osiągnie poziom 500 tys. dol. i będzie wart więcej od złota

Dyrektor generalny One River pochwalił również stałą podaż bitcoina. Stwierdził, że: „jest to niepodobne do żadnego aktywa, które widziałem na świecie w tym sensie, że nie ma reakcji podaży na cenę. Jeśli bitcoin poszedłby w górę pięć, 10, lub 100 razy, nie byłoby więcej wyprodukowanych bitcoinów. Nie można tego powiedzieć o żadnym innym aktywie na świecie.”

Porównał również bitcoina do złota. “Myślę, że w pewnym momencie będzie wart więcej niż złoto, ponieważ złoto nie jest nieskończone. Złoto wciąż rośnie pod względem podaży” – zauważył. Dla kontrastu, bitcoinów w obiegu będzie tylko 21 milionów.

– Jeśli bitcoin miałby wzrosnąć do kapitalizacji rynkowej całego złota na świecie, to osiągnąłby cenę około 500 tys. dol. za jednego BTC. W tej chwili jego wartość wynosi ponad 30 tys. dol., więc jeśli spojrzeć na to z perspektywy tradera, istnieje ogromny potencjał przyszłych wzrostów – podsumował Peters.

Zapytany o to, kiedy bitcoin pokona złoto przyznał, że będzie to zależne od rozwoju sytuacji politycznej oraz podejścia rządów do luzowania polityki pieniężnej oraz dalszego dodruku papierowego pieniądza.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here