Naga Markets
Arthur Hayes, były prezes BitMEX
Arthur Hayes, były prezes BitMEX

Choć obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić jedynie około 27,2 tys. dol., znany ekspert spodziewa się, że jego kurs wzrośnie kilkudziesięciokrotnie w przyszłości. Arthur Hayes powtórzył swoją odważną prognozę na tle powracającej hossy na rynku kryptowalut. Obok zachęcił on swoich obserwatorów na Twitterze, aby ci pospieszyli się z zakupem BTC. Wśród czynników, które mogą zwiększyć wartość czołowej wirtualnej waluty, wymienił on obniżenie przez Państwo Środka stopy rezerw obowiązkowych.

  • Arthur Hayes będący znanym zwolennikiem Bitcoina wciąż podtrzymuje swoją prognozę odnośnie do tego, że jeden BTC będzie kosztował 1 mln dol.
  • Amerykański przedsiębiorca i inwestor utwierdził się w tym przekonaniu po tym, gdy chiński bank centralny poinformował, iż zmniejszy ilość gotówki, którą banki muszą utrzymywać, jako rezerwy

Ludowy Bank Chin obniży stopę rezerw obowiązkowych

Według współzałożyciela oraz byłego dyrektora giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX – Arthura Hayesa decyzja podjęta przez chiński bank centralny będzie jednym z katalizatorów wzrostów na Bitcoinie w kierunku 1 mln dol. za monetę. Po pojawieniu się informacji w mediach o tym, że Ludowy Bank Chin zamierza zmniejszyć stopę rezerw obowiązkowych, amerykański przedsiębiorca uznał, iż będzie to kolejny impuls zachęcający ludzi do kupna BTC. Początkowo amerykański przedsiębiorca prognozował, że największa z kryptowalut będzie kosztowała 1 mln dol. w marcu 2021 r., jeszcze przed tym, jak kilka miesięcy później Bitcoin ustanowił nowe ATH w okolicy 68,7 tys. dol. Wówczas to uznał on tę wirtualną walutę za dobre narzędzie przeznaczone do przenoszenia wartości BTC w czasie. Nazwał on wtedy Bitcoina “twardym pieniądzem” stawiając go na tej samej półce, co złoto. 

Nowa narracja nawiązująca do rajdu na Bitcoinie przedstawiona przez Arthura Hayesa ma związek z zapowiadanym zmniejszeniem ilości gotówki w Państwie Środka, którą banki muszą utrzymywać, jako rezerwy. Chiński bank centralny poinformował w piątek (tj. 17 marca br.), że decyzja ta ma pomóc utrzymać płynność i wesprzeć rodzące się ożywienie gospodarcze. 

Ludowy Bank Chin zapowiedział, iż obniży stopę rezerw obowiązkowych dla wszystkich banków, oprócz tych, które wprowadziły 5-procentową stopę rezerwy, o 25 punktów bazowych (pb). Ma to nastąpić, począwszy od 27 marca br. 

AVA Trade

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

Obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić ponad 27,2 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni jego wartość wzrosła o ponad 35%. W zakresie dobowym kurs podskoczył o więcej niż 4%. Aktualnie inwestorzy kryptowalut wykazują chciwość, zgodnie ze wskaźnikiem mierzącym sentyment na rynku od platformy alternative.me. 

Przez ostatnie 30 dni Bitcoin poruszał się między poziomem 19,6 tys. dol., a 27,7 tys. dol. Przy obecnej cenie w pobliżu 27,2 tys. dol. od ATH dzieli go 60%.  

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułZłoto i Bitcoin przejmują stery! Dolar znów się cofa. Rentgen Rynków, odc. 70
Następny artykułFed coraz bliżej zakończenia cyklu zacieśniania. Dolar może kontynuować deprecjację w 2023 r., uważa MUFG
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.