Naga Marketssamolot-btcoin-btc
Źródło: unplash.com/John McArthur

Bitcoin wraz z kilkoma innymi altcoinami oraz cyfrowym petro będzie akceptowany na głównym lotnisku Wenezueli zlokalizowanym w mieście Maiquetia. Wdrożenie nowych, innowacyjnych opcji płatności ma podlegać koordynacji przez wenezuelski urząd ds. krypto aktywów. Wprowadzenie takiego rozwiązania mogłoby przynieść korzyści zagranicznym turystom. 

Bitcoin będzie akceptowany na międzynarodowym lotnisku

Zgodnie z doniesieniami ze strony regionalnej agencji informacyjnej – El Siglo, najstarsza kryptowaluta, kilka popularnych altcoinów oraz cyfrowe petro posłuży, jako dodatkowa opcja płatności na lotnisku w wenezuelskim mieście Maiquetia.Rozwiązanie to zostanie wprowadzone pod okiem lokalnego urzędu ds. krypto aktywów. Zdaniem dyrektora lotniska – Freddy’ego Borgesa akceptacja wirtualnych walut tj. bitcoin może być korzystna m.in. dla zagranicznych turystów. W jego opinii działanie to jest niezbędne do tego, aby podążać z nurtem technologicznym.

Status kryptowalut w Wenezueli

Według wenezuelskiego prezydenta nieuznanego w tej roli przez Stany Zjednoczone, większą część Ameryki Łacińskiej oraz kilkanaście państw  Europy – Nicolasa Maduro to właśnie Wenezuela jest pionierem, jeżeli chodzi o adopcję kryptowalut. W czerwcu br. polityk ten podkreślał, że jego kraj akceptuje płatności w wirtualnych walutach już od kilku lat. Przyznał również, iż w przeciwieństwie do Salwadoru nie widzi potrzeby tworzenia w związku z tym nowego prawa.

W 2018 r. Wenezuela wprowadziła na rynek swoją cyfrową walutę powiązaną z ropą naftową petro (PTR). Miała ona posłużyć m.in. do obejścia sankcji nałożonych na ten kraj przez Stany Zjednoczone. Mimo starań ze strony wenezuelskiego rządu, Wenezuelczycy nie uznali cyfrowego petro za dobry środek wymiany. Większą popularnością od PTR cieszą się wśród nich inne kryptowaluty.

Niektóre centra handlowe zlokalizowane w Wenezueli, a nawet popularne sieci fast foodów tj. Pizza Hut, czy Church’s Chicken już od jakiegoś czasu przyjmują płatności w bitcoinach i dash (DASH). Z kolei Bank Centralny Wenezueli zapowiedział, że w październiku br. wyda własne CBDC. Cyfrowy boliwar zostanie wprowadzony wraz z ponowną denominacją monetarną spowodowaną wysoką inflacją. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here