Naga MarketsSzklana kula z BTCAnthony Pompliano z Morgan Creek Digital uważa, że ​​bitcoin ma teraz wyjątkową pozycję na wykresie i może doświadczyć wzrostu parabolicznego w ciągu najbliższych pięciu lat, osiągając kapitalizację rynkową sięgającą 5 bilionów dolarów.

W opublikowanym w poniedziałek tweecie (22 kwietnia 2018 r.) Pompliano określił bitcoina jako jedyne aktywo o wartości poniżej biliona dolarów, którego wycena może wzrosnąć nawet  50 razy w ciągu pięciu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
5 bln dolarów

Taki wzrost oznaczałby, że kapitalizacja rynkowa BTC przekroczy 5 bilionów dolarów i wprowadzi kryptowalutę do tej samej klasy wartości, co aktywa takie jak złoto.

Obecnie kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi nieco poniżej 100 miliardów dolarów. Trend wzrostowy, jaki trwa od niedawna, pokazuje, że kryptowaluty z najwyższej półki odzyskały grunt pod nogami, który utraciły w czasie bessy w 2018 r. Bitcoin obecnie także się odradza. Jego wartość wzrosła o blisko 50 procent od początku roku. Lwia część tego skoku ceny miała miejsce w kwietniu.

Pompliano nie jest osamotniony  w swoim przekonaniu. Chris Burniske z Placeholder prognozował niedawno, że BTC osiągnie pułap rynkowy w wysokości 1 biliona USD podczas następnego wyścigu byków.

Według Pompliano, kolejny cykl wzrostu BTC będzie miał jednak bardziej dojrzały charakter. Ma być to już nie dzika spekulacja, a hossa napędzana rozwojem i adopcją technologii.

Złoty krzyż

Wielu analityków zwiększa swoje przekonanie i wiarę we wzrosty, bowiem na wykresie widać tzw. złoty krzyż, który sugeruje dalszą hossę.

We wpisie na blogu Off The Chain opublikowanym we wtorek Pompliano podkreślił znaczącą poprawę podstawowych zasad działania bitcoin. Fragment postu brzmi:

Bitcoin to bardzo zmienny składnik aktywów. Jest to źle rozumiane przez wielu. Ale jedno jest pewne: cyfrowa waluta z czasem się wzmacnia. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co ważne w życiu, dojrzewanie i masowa adopcja bitcoinów wymaga czasu.”

W ciągu dwóch lat wzrosły wskaźniki, takie jak przychody z wydobycia, wolumen transakcji i liczba portfeli. W tym samym okresie bitcoin wyprzedził zwroty z rynków takich jak S&P 500 i złoto.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here