Naga MarketsBitcoin (BTC): 33 mieszkańców Korei Płd oskarżonych w sprawie nielegalnych transferów kryptowalutCentralny Urząd Celny w Seulu wszczął śledztwo w którym: oskarżył, ukarał grzywną lub wciąż prowadzi dochodzenie w sprawie 33 osób, które rzekomo miały być zaangażowane w nielegalne, zagraniczne transakcje z wykorzystaniem bitcoina (BTC) w Korei Południowej. Korzyści z nielegalnego obrotu zostały wycenione przez władze na łączną kwotę 1,69 biliona wonów (1,48 miliarda dolarów), podał dziś The Korea Times.

Bitcoin, kryptowaluty i niejawne transakcje zagraniczne

33 mieszańców Korei Południowej zostało zatrzymanych w ramach ogólnorządowego dochodzenia. Jak do tej pory 15 podejrzanych zostało ukaranych grzywną, w sprawie 4 wciąż toczy się śledztwo, a 14 osób jest obecnie ściganych. Pierwsze osoby otrzymały już wielomilionowe kary grzywny. Korea Południowa ma bardzo surowe prawo, w zakresie szeroko rozumianych transferów pieniężnych, dlatego dochodzenie ma wymiar ogólnospołeczny i medialny.. Wszystkim podejrzanym grożą zarzuty oszustwa finansowego oraz prania brudnych pieniędzy.Śledczy z Centralnego Urzędu Celnego w Seulu zaklasyfikowali kwotę 785,1 miliarda wonów (710,7 miliona dolarów) powiązaną z transakcjami krypto jako “nielegalną wymianę walut obcych”. Kolejne 785,1 miliarda wonów (687,6 miliona dolarów) zostało wykorzystane do transakcji, które obejmowały fałszowanie zagranicznych rejestrów przekazów pieniężnych w celu zakupu kryptowalut.

Podejrzani mieli wypłacić za granicą kwotę o wartości 83,5 miliona dolarów za pomocą swoich południowokoreańskich kart kredytowych i wykorzystać te fundusze do zakupu kryptowalut na zagranicznych rynkach.

– Transfery cyfrowych aktywów pod pozorem handlu, podróży lub wydatków na naukę są surowo zabronione. Osoby naruszające przepisy będą podlegać postępowaniu karnemu lub grzywnom – oświadczył rzecznik Centralnego Urzędu Celnego w Seulu.

Jeden z podejrzanych, który według ustaleń śledczych jest właścicielem firmy zajmującej się wymianą walut w Korei Południowej, miał przelać łącznie 300 miliardów wonów (262,8 miliona dolarów) poprzez 17 000 transakcji z lokalnej giełdy kryptowalut na prośbę swojego zagranicznego klienta.

W rezultacie podejrzany miał zarobić 5 miliardów wonów (4,4 miliona dolarów) na zyskach kapitałowych z tej działalności. Obecnie jest on wraz z trzema współpracownikami ścigany za naruszenie ustawy o transakcjach walutowych.

Grzywny na miliony dolarów

Jeden z zatrzymanych, właściciel koreańskiej firmy handlowej został ukarany grzywną o wysokości 12 miliardów wonów (10,5 miliona dolarów) w ramach kary za prowadzenie handlu bitcoinem, wykorzystując do tego sfałszowane faktury oraz listy przewozowe.

Inna zamieszana w sprawę osoba, student uniwersytetu, został ukarany grzywną o wysokości 1,6 miliarda wonów (1,4 miliona dolarów) z powodu transferu 40 miliardów wonów (35 milionów dolarów) za granicę i przeznaczenia tych środków na zakup kryptowalut.

Warto zauważyć, że Korea Południowa ma bardzo surowe prawo, jeśli chodzi o zagraniczne transfery pieniężne. Z tego powodu cena Bitcoina i innych kryptowalut może być czasami znacznie wyższa na koreańskich krypto giełdach niż gdziekolwiek indziej na świecie – zjawisko to znane jest jako “premia Kimchi”.

W związku z tymi okolicznościami, chociaż raport nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów, możliwe jest, że przynajmniej niektórzy z podejrzanych kupowali Bitcoin poza Koreą Południową, a następnie odsprzedawali kryptowaluty na lokalnych giełdach, aby skorzystać z różnicy cenowej spowodowanej przez wspomnianą premię.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut prognozy | co znaczy blik | amrest akcje | forex waluty | dow jones kurs | ropa brent | notowania famur |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here