Naga MarketsBitcoin: Brutalne rynki niedźwiedzia to przeszłość, ale jest pewien haczyk - mówi Dan Morehead
Dan Morehead, prezes Pantera Capital

Dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Pantera Capital zajmującej się kryptowalutami Dan Morehead twierdzi, że brutalne rynki niedźwiedzia, podczas których BTC spada o ponad 80%, należą już do przeszłości. W nowym wydaniu analizy Blockchain Letter, prezes kryptowalutowego giganta inwestycyjnego wskazuje, że za sprawą systemu antykruchości  wszelkie gwałtowne skoki wartości Bitcoina są wyjątkowo mało prawdopodobne, co dotyczy również spektakularnych wzrostów cen aktywa.

  • Bitcoin: CEO Pantera Capital Dan Morehead twierdzi, że na rynku BTC nie pojawią się już nagłe skoki wartości
  • Kryptowaluty: zdaniem Moreheada, nowa era cenowa przyniesie rynki niedźwiedzia, które będą łagodniejsze niż fazy korekcyjne z 2014 i 2018 roku
  • W miarę jak rynek krypotowalut staje się powszechniejszy, cenniejszy i bardziej instytucjonalny, amplituda wahań cenowych będzie umiarkowana
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin na dobre pożegnał się z erą gwałtownych zmian

W najnowszym wydaniu Blockchain Letter Dan Morehead twierdzi, że Bitcoin wszedł w nową erę stabilności i nie podąża już za ekstremalną zmiennością poprzednich cykli rynkowych.– Zaktualizowaliśmy wykresy, których używaliśmy od 2014 roku – pokazując główne rynki byka i niedźwiedzia. Moje poczucie jest takie, że zakończyliśmy już cykl odpowiadający za korekty w kwietniu. Mieliśmy okres chwilowego szaleństwa – gdzie chińskie zakazy namieszały na globalnych giełdach, a dla niektórych inwestorów kryteria blockchainu ESG wywróciły się do góry nogami. Teraz jesteśmy już w nowym rynku byka – powiedział Dan Morehead.

– Od dawna opowiadam się za tym, że w miarę jak rynek staje się szerszy, bardziej wartościowy i bardziej instytucjonalny, amplituda wahań cenowych będzie umiarkowana – dodał CEO Pantera Capital.

Zestawienie danych z rynku niedźwiedzia z rynkiem byka BTC
Zestawienie danych z rynku niedźwiedzia z rynkiem byka BTC

Zdaniem Moreheada, nowa era cenowa przyniesie rynki niedźwiedzia, które będą znacznie łagodniejsze niż korekty z 2014 i 2018 roku.

– Chociaż mieliśmy już dwa rynki niedźwiedzia z korektami rzędu 83%, to wierzę, że są one czymś, co należny rozpatrywać w kategoriach przeszłości. Przyszłe spadki będą znacznie płytsze. Już poprzednie dwa wyniosły odpowiednio -61% i -54% – stwierdził Dan Morehead.

Główne cykle cenowe Bitcoina
Główne cykle cenowe Bitcoina

Morehead podkreśla jednak, że płytsze korekty mają jeden haczyk.

– Niestety, nie ma nic za darmo. Haczyk polega na tym, że nie zobaczymy już więcej rajdów cen, takich jak 100 krotny wzrost wartości aktywa w przeciągu roku. Jeśli kiedykolwiek ponownie korekta sięgnie -83%, wchodzę ALL IN – podsumował swoją wypowiedź Morehead.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | gpw comarch | gielda forum | selvita kurs | lpp gpw | giełda orlen | korona szwedzka pln |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here