Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Po silnie zmiennym weekendzie, w trakcie którego Bitcoin tracił sporo na wartości, poniedziałkowa sesja przyniosła test psychologicznego wsparcia na wysokości 10 tysięcy dolarów. To wybroniło kupujących przed dalszymi stratami i ostatecznie kurs BTC silniej odbijał na początku tygodnia, dodając do swojej wartości 6,5%. Zdaniem Tomasza Rozmusa pozwoliło to utrzymać trend wzrostowy i przygotowuje rynek do dalszej aprecjacji.


Bitcoin najniżej od początku miesiąca, wsparcie jednak wybronione

W poniedziałek Bitcoin chwilowo osuwał się poniżej 10 tys. USD, najniższy poziom od początku lipca. Kupującym udało się jednak wybronić okrągłą strefę wsparcia wzmacnianą dodatkowo przez 50 EMA. Dynamiczne odbicie zatrzymało się na wysokości 11 tys. USD i we wtorek kurs BTC nadal utrzymuje się pod wspomnianym pułapem. Zdaniem Tomasza Rozmusa, prezesa giełdy Tokeneo, Bitcoin jak na razie pozytywnie reaguje na obecną konsolidację i ta powinna być jedynie przystankiem przed dalszymi wzrostami:

“Poniedziałkowa sesja, zgodnie z tym co prezentowaliśmy w porannym Crypto Flash skończyła się na zielono. Skuteczna obrona ceny 10 tys. USD przyniosła mocne zakupy od samego rana dając nadzieje na zachowanie obecnego trendu wzrostowego. Póki co Bitcoin zdaje test pozytywnie a bardzo duże zakupy na poniedziałkowej sesji pokazują obecny sentyment na rynku. W najbliższym czasie spodziewałbym się raczej ruchu bocznego i budowania „powodów” do kolejnych wzrostów w najbliższych tygodniach” – komentuje Tomasz Rozmus.

Z podobnego założenia wychodzi również Tom Lee, reprezentujący fundusz Fundstrat. Z jego porannej wypowiedzi wynika, że weekendowa korekta BTC była „zdrowa” dla dalszego rozwoju trendu północnego i bycze tendencje powinny być kontynuowane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowy pogromca Ethereum … i nie jest nim EOS ani TRON
Następny artykułRopa trafi na początku tygodnia, bawełna odbija w górę
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here