Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Po silnie zmiennym weekendzie, w trakcie którego Bitcoin tracił sporo na wartości, poniedziałkowa sesja przyniosła test psychologicznego wsparcia na wysokości 10 tysięcy dolarów. To wybroniło kupujących przed dalszymi stratami i ostatecznie kurs BTC silniej odbijał na początku tygodnia, dodając do swojej wartości 6,5%. Zdaniem Tomasza Rozmusa pozwoliło to utrzymać trend wzrostowy i przygotowuje rynek do dalszej aprecjacji.


Bitcoin najniżej od początku miesiąca, wsparcie jednak wybronione

W poniedziałek Bitcoin chwilowo osuwał się poniżej 10 tys. USD, najniższy poziom od początku lipca. Kupującym udało się jednak wybronić okrągłą strefę wsparcia wzmacnianą dodatkowo przez 50 EMA. Dynamiczne odbicie zatrzymało się na wysokości 11 tys. USD i we wtorek kurs BTC nadal utrzymuje się pod wspomnianym pułapem. Zdaniem Tomasza Rozmusa, prezesa giełdy Tokeneo, Bitcoin jak na razie pozytywnie reaguje na obecną konsolidację i ta powinna być jedynie przystankiem przed dalszymi wzrostami:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Poniedziałkowa sesja, zgodnie z tym co prezentowaliśmy w porannym Crypto Flash skończyła się na zielono. Skuteczna obrona ceny 10 tys. USD przyniosła mocne zakupy od samego rana dając nadzieje na zachowanie obecnego trendu wzrostowego. Póki co Bitcoin zdaje test pozytywnie a bardzo duże zakupy na poniedziałkowej sesji pokazują obecny sentyment na rynku. W najbliższym czasie spodziewałbym się raczej ruchu bocznego i budowania „powodów” do kolejnych wzrostów w najbliższych tygodniach” – komentuje Tomasz Rozmus.

Z podobnego założenia wychodzi również Tom Lee, reprezentujący fundusz Fundstrat. Z jego porannej wypowiedzi wynika, że weekendowa korekta BTC była „zdrowa” dla dalszego rozwoju trendu północnego i bycze tendencje powinny być kontynuowane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here