Naga Marketsmoneta BitcoinW trakcie środowej sesji kurs BTC drugą sesję z rzędu testował strefę wsparcia w okolicach 7600 dolarów, która pokrywa się z dołkami z drugiej połowy maja. Zdaniem Tomasza Rozmusa z Tokeneo oznacza to, że Bitcoin wybronił strefę wsparcia, a silniejsza deprecjacja została zatrzymana. Pozwoliło to również na ospokojenie na rynku pozostałych aktywów cyfrowych, które dynamicznie traciły wraz z najstarszą z kryptowalut.   


Bitcoin będzie konsolidował? Kurs BTC pomiędzy 7600-9000 dolarów

Dopóki notowania Bitcoina nie pokonają obecnego, lokalnego wsparcia, presja podażowa powinna zostać przytłumiona. Ewentualne zejście poniżej 7600 dolarów, otworzyłoby jednak drogę w kierunku 7000 dolarów, gdzie przebiega również średnia z 50 ostatnich sesji. Obronienie wsparcia oznacza, że Bitcoin przynajmniej teoretycznie ma szansę na ponowne wzrosty i test majowych oraz tegorocznych maksimów tuż nad pułapem 9 tysięcy dolarów.

Bitcoin kurs BTC 6 czerwca
Bitcoin broni wsparcie czerwcowe. Kurs BTC na wykresie D1

W efekcie deprecjacja hamuje również na rynku altcoinów. W skali ostatnich dwudziestu czterech godzin najsilniej odbija Binance Coin (7%) natomiast Litecoin, Bitcoin Cash, Dash i EOS odnotowują skromną aprecjację w zakresie około 1,2%.

Więcej na temat obecnej sytuacji kryptowalut w porannym programie Crypto Flash telewizji internetowej Comparic24.tv:

  • Wirtualna rzeczywistość w cenie! Kup statek kosmiczny na blockchainie…
  • Bitcoin obroniony – to tylko korekta, nie ma paniki
  • Kryptowaluty na czerwiec – Celer Network
  • Ripple – dość fałszywego wolumenu na giełdach krypto
  • System płatności, który pomoże tradycyjnemu biznesowi

Zobacz również: Bitcoin SV to oszustwo, stwierdza Vitalik Buterin (Ethereum)

Bitcoin rozpoczyna czerwiec od spadków po 4 miesiącach aprecjacji

Najstarsza z kryptowalut notowała w 2019 roku najdłuższą serię wzrostów od ponad dwóch lat, którą zakończył dynamiczny rajd majowy (najsilniejszy od 17 miesięcy). W efekcie pierwsze sesje czerwca przynoszą zasłużoną korektę, mieszczącą się w ryzach ograniczonej zmienności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here