Naga MarketsBitcoin jak na razie odnalazł silne wsparcie powyżej 30 000 USD. Niemniej jednak spadek o 30 proc. w stosunku do ostatniego szczytu był ważnym sygnałem ostrzegawczym dla inwestorów. Nie zmienia to faktu, że bitcoin jest silniejszy, niż był kiedykolwiek wcześniej.

  • Bitcoin jak na razie broni się na poziomie ok. 30 000 USD.
  • Można zauważyć, że nawet krytycy kryptowaluty patrzą na BTC przychylniej. 

Bitcoin przestał być łaskawy dla ryzykantów

Obecnie problem kursu BTC dotyczy nadmiernie lewarowanych pozycji. Kryptowaluta pokazała, jaka okrutna potrafi być dla nadmiernych ryzykantów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony, podczas gdy ekstremalna zmienność kursu była teraz nowym bodźcem dla zagorzałych sceptyków do ataku na BTC, ogólna narracja dot. tego, że ​​kryptowaluta to dobra inwestycja, jest nadal w grze. W końcu spadek o nawet 30 proc. tylko nadal mało, jeśli weźmie się pod uwagę 330 proc. wzrostu bitcoina w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Rekord wszechczasów

Dane zebrane przez założyciela i dyrektora generalnego Compound Capital Advisors, Charliego Biello, pokazują, że BTC odnotował wzrost o blisko 1 000 000 proc. w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Zdumiewający wynik!

W tym samym okresie Nasdaq odnotował zdrowe, choć nieporównywalne tylko 538 proc..

Mało tego, niektórzy z krytyków BTC zaczynają doceniać kryptowalutę. Jedną z takich osób jest strateg inwestycyjny Edward Chancellor. Chociaż uważa, że nie jest maksymalistą, coraz cieplej myśli o BTC.

Artykuł Chancellora zatytułowany „Breakingviews – Chancellor: Czy myliłem się całkowicie co do bitcoina?” pokazuje nam to, co myśli on o kryptowalucie.

„Kryptowaluta nie była pieniądzem, ale przypominała słynną puszkę po sardynkach poszukiwacza złota: “dobra do handlu, ale nie do jedzenia”

– napisał.

„Po przetrwaniu kilku baniek i spadków w ciągu ostatniej dekady, bitcoin okazał się niezwykle trwały. Bańki to świetne narzędzia marketingowe: prawie wszyscy na świecie wiedzą teraz o marce bitcoina. W świecie, w którym efekty sieciowe są wszechmocne, ta bezpłatna reklama daje najbardziej znanej kryptowalucie ogromną przewagę nad rywalami”

– dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here