Naga Marketsklawiatura z przyciskiem bitcoinSytuacja na rynku kryptowalut zmienia się bardzo dynamicznie. Jeszcze 24 godziny temu Bitcoin spadał poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów, testował czerwcowe minima i ciągnął w dół rynek altcoinów, natomiast we wtorek po godzinie 08:30 odbija o 7% i jest notowany powyżej 8410 dolarów. W efekcie silnie zyskują również pozostałe kryptowaluty, gdzie na prowadzenie wysuwają się EOS, Ethereum i Bitcoin SV rosnące kolejno o 10%, 8,6% i 8%.


Bitcoin utrzymał wsparcie. Czy kurs BTC ma szansę na silniejsze odbicie?

Test czerwcowych minimów i ostateczne zamknięcie nad poziomem wrześniowego wsparcia pokazały, że kryptowalutowe byki nie dadzą tak łatwo za wygraną. Co prawda spadek notowań poniżej 10 tysięcy dolarów zwiększył presję podażową na Bitcoinie, to nieudane próby wybicia 8 tysięcy dolarów potwierdzają akumulację zleceń kupna i siłę popytu. Dopiero wybicie wspomnianego poziomu mogłoby spowodować, że kurs BTC będzie się dalej osuwał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin odbija od poziomu 8 tys. USD i jest to dobre rozpoczęcie miesiąca! Na tą walutę należy spojrzeć z szerszej perspektywy. Po wyłamaniu 10 tys. niektórzy spisali BTC na straty a przypomnę kilka faktów: jest to dominująca kryptowaluta, kurs BTC rośnie stale od dziesięciu lat, wolumen wart jest zaś miliardy dolarów, Bitcoin stał się najszybciej rozwijającą walutą na świecie, znajduje się obecnie wśród trzydziestu największych walut pod względem kapitalizacji rynkowej i ma szanse na dużo więcej” – twierdzi Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo.

Od strony technicznej najbliższy poziom oporu znajduje się obecnie na wysokości minimów z lipca, czyli tuż nad poziomem 9 tysięcy dolarów. Jego pokonanie jest niezbędne jeżeli Bitcoin ma wrócić do dotychczasowych zakresów i zwiększać swoje szanse na powrót do trendu wzrostowego.

Bitcoin 1 pazdziernika 2019
Bitcoin utrzymał poziom 8 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com

Altcoiny podążają za Bitcoinem. Zielono na rynku kryptowalut

Odwrót Bitcoina wywołał również reakcję na rynku altcoinów, gdzie najlepiej radzi sobie EOS, zyskując ponad 10%. Powodem wzrostów jest jednak również ugoda, na którą zdecydował się pójść Block.one z amerykańskim regulatorem SEC i zapłacić 24 miliony kary za przeprowadzenie niezarejestrowanego ICO kryptowaluty. Chociaż kara sama w sobie nie jest informacją pozytywną, to zamyka trudny dla sieci temat, zmniejszając obawy inwestorów.

Bardzo dobrze radzi sobie również Ethereum powracający nad 180 dolarów oraz Bitcoin SV podchodzący pod 90 dolarów. W gronie największych altcoinów królują wzrosty, jednak w ujęciu całego tygodnia większość nadal pozostaje na dwucyfrowym minusie.

Altcoiny 1 października
Źródło: Coinpaprika.com

O pogorszeniu kondycji rynku kryptowalutowego świadczyć może między innymi fakt, że łączna kapitalizacja rynku spadała w minionym tygodniu do najniższych poziomów od maja, w okolice 220 miliardów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here