Naga Markets

Bitcoin wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o niemal 9 tysięcy dolarów. Zwykła ta sprawiła, że za czołową krypto walutę zapłacić trzeba obecnie ponad 28 tysięcy dolarów, co jest najwyższym poziomem od czerwca 2022 r. W ocenie wielu osób, tak znaczna aprecjacja sygnalizować może powrót rynku kryptowalut na ścieżkę wzrostów.

Bitcoin zmierza w kierunku 220 tys. USD

Popularny finansista oraz były trader Max Keiser będący nieskrywanym maksymalistą Bitcoina podtrzymuje swoją projekcję i w dalszym ciagu zakłada, że notowania czołowej kryptowaluty wzrosną do 220 tysięcy dolarów.Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż nie jest to w jego ocenie poziom docelowy. Keiser zakłada bowiem, że pułap 220 tysięcy dolarów za BTC zostanie osiągnięty “błyskawicznie” i dopiero wówczas rozpocznie się prawdziwy rynek byka.

Wypowiedz ta jest odpowiedzią na wpis innego użytkownika Twittera, który zasugerował, że (politycy i bankierzy centralni – red.) “tworzą idealne środowisko dla Bitcoina”, aby ten mógł zaliczyć kolejny paraboliczny rajd wzrostowy.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w reakcji na upadek banków Signature Bank oraz Silicon Valley Bank (SVB) Rezerwa Federalna zdecydowała się zwiększyć płynność rynku pieniężnego poprzez częstsze operacje na liniach swapowych w USD i ratowanie wszystkich depozytariuszy upadłych banków, bez względu na wysokości ich depozytów.

Mimo to, kryzys bankowy wyraźnie naruszył zaufanie do tradycyjnego sektora bankowego, na czym zyskał Bitcoin. Jego kurs wzrósł bowiem na przestrzeni ostatnich dni o niemal 9 tysięcy dolarów, docierając w ten sposób do technicznego oporu zlokalizowanego w wysokości 28 500 dolarów.

Bitcoin wzrośnie do 1 mln USD w ciągu 90 dni

Przypomnijmy także, że Max Keiser nie jest jedynym bykiem BTC. Można by nawet rzec, że jego projekcja zakładająca wzrost do 220 tys. USD wypada dość blado na tle prognozy przedstawione kilka dni temu przez byłego CTO amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase.

Balaji Srinivasan zaszokował bowiem społeczność kryptowalutową swoją projekcją zakładająca wzrost BTC do 1 milion dolarów. O ile podobne prognozy przewijały się na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie, żadna wcześniej nie zakasała, że wydany się to w ciągu zaledwie 90 dni, co sugeruje wzrost ceny Bitcoina o 3 600% do 16 czerwca.

Internauci nie mogli przejść obok takiej projekcji obojętnie i na Twitterze już zaczęli odliczanie.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułFlyingAtom otwiera nowe biuro w wielkopolskim Krotoszynie
Następny artykułJSW ma więcej gotówki niż wynosi jej kapitalizacja. Notowania dobijają jednak 4 główne problemy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.