Naga MarketsBitcoin blisko ustanowienia nowego rekordu, popyt na kryptowaluty nie malejeNotowania dwóch najpopularniejszych kryptowalut świata zdają się piąć na coraz wyższe poziomy. Bitcoin może być blisko ustanowienia nowego rekordu wszech czasów, a ethereum już ten rekord pobiło.

Bitcoin na dobrej drodze do pobicia nowego rekordu

Popyt na wirtualne waluty zdaje się wciąż być relatywnie duży. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy przekroczyła 2 biliony dolarów i wydaje się, że była napędzana głównie przez rajd na ETH, drugiej co do wielkości monety cyfrowej. Tylko w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy kapitalizacja rynku kryptowalut podwoiła się, ponieważ inwestorzy detaliczni i instytucjonalni zdają się ciągle zwiększać udział kryptowalut w swoich portfelach inwestycyjnych. Bitcoin, największa waluta cyfrowa, stanowi ponad 50 proc, kapitalizacji całego rynku kryptowalut. Tylko w tym roku bitcoin wzrósł o ponad 100 proc., co pomogło napędzić cały rynek. W zeszłym miesiącu bitcoin osiągnął rekordowy poziom ponad 61 tys. dolarów, a dziś znajduje się ponownie nad poziomem 60 tys. dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kapitalizacja samego bitcoina wynosi 1,13 bln USD i jest większa od kapitalizacji Tesli czy Facebooka. Według infinite market cap zbliża się ona do kapitalizacji całego rynku srebra, która wynosi 1,37 bln USD. Wysokie ceny BTC może utrzymywać jego coraz mniejsza dostępność. Z danych serwisu CryptoQuant wynika, że liczba dostępnych bitcoinów na giełdach spadła do 2,2 mln, co przy ponad 18,5 mln wydobytych BTC oznacza, że tylko ok. 12 proc. wszystkich bitcoinów jest dostępna w handlu. Tymczasem wydaje się, że wciąż przybywa kapitału zainteresowanego handlem na rynku kryptowalut.

Jeszcze więcej emocji w tym tygodniu inwestorom związanym z kryptowalutami i tym związanym z klasycznym rynkiem akcji może dostarczyć debiut największej amerykańskiej giełdy kryptowalut, czyli Coinbase, na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Emocji dostarcza oczekiwana wycena Coinbase na poziomie 100 mld USD. Nie brakuje opinii, że jest ona zawyżona, ponieważ przychody Coinbase musiałyby osiągnąć wartość odpowiadającą 1,5 wartości łącznych przychodów z 2020 r. dwóch najbardziej uznanych giełd na rynku: Nasdaq Composite oraz Intercontinental Exchange Inc. Stąd emocje 14 kwietnia, na kiedy zaplanowano debiut, mogą sięgać zenitu.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres cen bitcoina | jsw notowanie | bitcoin kurs wykres | btc prognozy | notowania dow jones na żywo |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here