Naga MarketsBitcoin blisko rekordów. BTC futures ETF napędza kryptowalutyBitcoin poszybował w górę w zeszłym tygodniu, zbliżając się z powrotem do rekordowego poziomu (all-time high, ATH), gdy inwestorzy przyjęli wiadomość o nowym ETF opartym na bitcoinie. Po potwierdzeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ETFu opartego na bitcoinie (więcej poniżej), cena BTC zaczęła rosnąć. Po niskim poziomie 54 611 dolarów w środę, BTC poszybował o 14 proc., osiągając najwyższy poziom 62 516 dolarów.

Bitcoin zbliża się do rekordowego poziomu

W chwili pisania tego tekstu, kryptoaktywo kosztuje około 61 700 dolarów. Sytuacja sprawiła, że BTC zbliża się do poprzedniego ATH – 63 569 dolarów – ustalonego 14 kwietnia tego roku. Inwestorzy będą teraz uważnie obserwować, czy na początku tego tygodnia utrzyma się dynamika pozwalająca przekroczyć ten próg. W międzyczasie Ethereum odnotował podobne zyski, chociaż wciąż jest nieco dalej od swojego poprzedniego ATH. Cena ETH w poniedziałek wynosiła zaledwie 3419 dolarów, po czym wzrosła w ciągu tygodnia do najwyższego poziomu 3957 dolarów. Poprzedni rekord ETH odnotowano 12 maja, kiedy osiągnął 4177 dolarów. Obecnie kosztuje około 3820 dolarów.Podpowiedź dotycząca ETF opartego na bitcoinie od Grayscale

Grayscale, firma zarządzająca kryptowalutami podała, że planuje przekształcenie swojego funduszu w fundusz giełdowy (ETF). Chociaż nie zostało to potwierdzone w momencie pisania tego tekstu, dyrektor generalny Barry Silbert zasugerował w dwuwyrazowym tweecie, że firma może wkrótce przekształcić swój fundusz w strukturę ETF. Wątek pojawił się, gdy dyrektor generalny skrytykował ETF-y oparte na bitcoinie wspierane przez kontrakty futures, mówiąc: „Przyjaciele nie pozwalają swoim przyjaciołom kupować i utrzymywać ETFów opartych na kontraktach futures”. Wątek pojawił się po zatwierdzeniu ProShares ETF – funduszu bitcoin opartego na kontraktach futures. Ogłoszenie podniosło cenę bitcoina, ponieważ inwestorzy uznają wsparcie regulatorów dla funduszy opartych na kryptowalutach jako aprobatę dla ich działalności.

Putin zatwierdza krypto

Prezydent Rosji Władimir Putin przedstawił stosunkowo delikatne stanowisko w sprawie kryptowalut. Rosyjski przywódca, znany z braku entuzjazmu w kwestii kryptowalut, rozmawiając z CNBC w zeszły czwartek, wypowiadał się miękko na temat kryptowalut. Putin powiedział w wywiadzie, że kryptowaluta: „Ma prawo do istnienia i może być wykorzystywana jako środek płatniczy”. Dodał również, że jest zbyt wcześnie, aby omawiać pomysł handlu ropą i innymi towarami za pośrednictwem kryptowalut, które stanowią dużą część rosyjskiej bazy eksportowej. Względna skłonność Putina do kryptowalut prawdopodobnie pojawia się, gdy Rosja zmaga się z trudnościami w dostępie do międzynarodowego kapitału w postaci dolarów amerykańskich. Naród eurazjatycki został dotknięty sankcjami od czasu inwazji na Krym w 2014 roku.

ARK Invest popiera ETF oparty na bitcoinie

Firma założona przez Cathie Wood, Ark Invest, wsparła fundusz bitcoin oparty na kontraktach futures, umieszczając nazwę firmy w nazwie funduszu. Bitcoin futures ETF, który został przedłożony do zatwierdzenia amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w zeszłą środę, będzie nosić nazwę ARK 21Shares Bitcoin Futures Strategy ETF, z oznaczeniem ARKA. ETF został przedłożony przez Alpha Architect i korzysta z 21Shares jako doradcy inwestycyjnego. Rola ARK w ETF będzie polegać na samodzielnym zapewnieniu wsparcia marketingowego, zgodnie ze złożonym wnioskiem. Firma Wood’s ARK jest najbardziej znana ze swoich przełomowych, skoncentrowanych na innowacjach ETF-ów. Firma zmagała się w 2021 r. ze spadkiem aktywów pod zarządzaniem (AUM) o około 8 miliardów dolarów. ARK dołącza do rosnącej listy zarządzających aktywami, którzy chcą zaoferować ETF oparty o bitcoiny – obecnie ponad 12 firm z Wall Street chce teraz oferować taki produkt swoim klientom.

Autor: Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here