Naga Marketsświnka skarbonka z monetą BitcoinOd sierpnia 2018 roku Bitcoin regularnie traci i w tym czasie jego wartość osuwała się o niemal 60%. Wykres miesięczny rysuje sześć spadkowych świec pod rząd, sytuacja może ulec jednak zmianie w lutym. Do zakończenia handlu w tym miesiącu brakuje jedynie jednej sesji, a żeby doszło do odwrócenia na korzyść byków BTC musiałby spaść w tym czasie poniżej 3400 dolarów. Oczywiście jest to możliwe, obecna stagnacja cen jednak na to nie wskazuje.


Bitcoin wychodzi w lutym na plus pięć lat z rzędu

Osoby lubujące się w statystykach z pewnością zauważyły, że w lutym Bitcoin zazwyczaj radzi sobie relatywnie dobrze. Dane dotyczące sezonowości pokazują, że przez ostatnie pięć lat właśnie ten miesiąc kończył na plusie. W lutym jak na razie zyskuje około 12% i chociaż jest to zmienność, którą czasami można obserwować w przeciągu jednej sesji, to po sześciu miesiącach nieprzerwanych spadków i tak jest to pozytywna informacja. Jeżeli nie dojdzie do gwałtownego odwrócenia sytuacji, to marzec powinien być dla inwestorów kryptowalutowych łaskawszy, wykres pokazuje bowiem silne wyprzedanie.

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy ceny osuwały się o 9%, 6%, 4,4%, 37,7% oraz 7,5%, co jest rekordowym okresem nieustannej deprecjacji najstarszej z kryptowalut. Najwięcej szkody przyniósł niewątpliwie dwucyfrowy spadek z lutego, kiedy ceny pokonywały utrzymywany przez długi czas poziom wsparcia na wysokości 6 tysięcy dolarów.

kurs Bitcoina 27 lutego 2019
Kurs Bitcoina w lutym na razie na zielono. Źródło: Tradingview.com

Chociaż trend na wykresie miesięcznym nadal pozostaje spadkowy, to potencjalne wybicie 200-okresowej średniej ruchomej pozwoliłoby przezwyciężyć obecną stagnację i nabrać wzrostowego rozpędu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdaniem Wozniaka z Apple, Bitcoin tworzy wartość dodaną

Podczas gdy cena Bitcoina zmaga się z silną bessą już ponad rok, zwolennicy wirtualnych walut nadal mają nadzieję, że ten młody rynek będzie się rozwijać. Steve Wozniak we wczorajszym wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że pomimo dużej wyprzedaży wciąż eksperymentuje z BTC i wierzy, że od momentu pęknięcia bańki nastąpiło masowe tworzenie wartości dodanej, co w przyszłości może zrewolucjonizować świat.

– Widzieliśmy ogromny spadek wartości, ale doprowadziło to do stworzenia dużej wartości dodanej. Miałem dużo Bitcoinów, ale nigdy nie traktowałem tego jako inwestycję, lecz jako eksperyment i wciąż eksperymentuję z tą wirtualną walutą na nowych urządzeniach obsługujących BTC – powiedział Woźniak w rozmowie z Bloombergiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Mi coś sie wydaje że rollercoaster dopiero sie zaczyna. 1100-1300 jest osiagalne ale pierwsze pasowałoby podskoczyć powyzej 5200. jeszcze w tym roku uklepiemy dno prawdopodobnie wrzesien-październik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here