Naga MarketsBitcoin bliski rozrysowania "krzyża śmierci". Czy kurs BTC/USD czekają dalsze spadki?W obliczu spadków bitcoina (BTC) w tym tygodniu analitycy techniczni dostrzegają, że złowieszczo brzmiące naruszenie ważnego poziomu jest coraz bliższe realizacji: moneta zbliża się bowiem do rozrysowania niedźwiedziej formacji znanej jako krzyż śmierci.

  • Krzyż śmierci to układ techniczny, w którym szybsza średnia ruchoma przecina od góry wolniejszą
  • W przeszłości formacja na rynku bitcoina wielokrotnie była przyczynkiem do mocniejszej deprecjacji
  • BTC/USD jeszcze nie narysował układu, jednak zdaniem analityków jest to jedynie kwestia czasu

Bitcoin i potencjalny krzyż śmierci, czyli gdy 50 EMA przecina 200 EMA od góry

Największa cyfrowa waluta świata spadła we wtorek chwilowo do poziomu zaledwie 31 tys. dol., testując tym samym najniższe poziomy od 19 maja i spychając swoją przeciętną cenę z ostatnich 50 dni w pobliże 200-dniowej średniej kroczącej. Jeśli krótkoterminowa linia przetnie od góry długoterminową średnią, moneta zrealizuje złowieszczo brzmiący układ techniczny. Wskaźnik ten jest zwykle postrzegany jako dosyć dokładna miara sugerująca zbliżające się pogłębienie spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni raz bitcoin realizował krzyż śmierci w marcu 2020 r, wtedy jednak nie okazał się przeszkodą dla zysków. Kryptowaluta znajdowała się blisko długoterminowych dołków i szybko wykonała zwrot w kierunku wzrostowym. Jednak po krzyżu śmierci w listopadzie 2019 r. realizowała silniejszą deprecjację.

Chociaż wykres BTC/USD jeszcze nie rozrysował przecięcia, to , “kolizja wydaje się nieunikniona w tym momencie”, napisał Mati Greenspan, założyciel Quantum Economics. “Krzyż śmierci może być wskazówką, że ceny mogą pozostać przytłumione przez jakiś czas”.

Potencjalny krzyż śmierci na wykresie BTC/USD. Źródło: Tradingview.com

Przeciwieństwem dla krzyża śmierci jest tzw. Złoty krzyż, czyli formacja odwrotna. W jej przypadku szybsza średnia 50-dniowa przecina od dołu wolniejszą średnią z 200 ostatnich sesji, co ma być sygnałem zbliżających się lub przyspieszających wzrostów.

Bitcoin był w ostatnich tygodniach pogrążony w spirali trendu spadkowego, tracąc około 45% od połowy kwietnia, kiedy to osiągnął rekordowy szczyt powyżej poziomu 60 tys. dol.  We wtorek bitcoin pogłębiał wyprzedaż, po tym jak śledczym udało się odzyskać okup w kryptowalutach zapłacony przez Colonial Pipeline Co. co miało pokazać, że kryptowaluta nie jest poza kontrolą rządu. Stany Zjednoczone odzyskały prawie cały okup w BTC zapłacony sprawcom cyberataku w zeszłym miesiącu, co świadczy o tym, że organy ścigania są w stanie ścigać przestępców internetowych, nawet jeśli działają oni poza granicami kraju i pod przykrywką anonimowości cyfrowych aktywów.

W międzyczasie analitycy zwracają uwagę na poziom 30 000 dolarów, który moneta na krótko dotknęła w zeszłym miesiącu podczas brutalnego tąpnięcia i zbliżyła się do niego mocno we wtorek. Przełamanie tego okrągłego pułapu może wywołać kolejną falę sprzedaży, biorąc pod uwagę brak technicznego wsparcia między 20 000 a 30 000 dolarów.

Greenspan dodaje jednak zastrzeżenie co do krzyża śmierci: zazwyczaj po nim następuje wspomniany wcześniej złoty krzyż, który jest sygnałem dla byków. “Jeśli ceny osiągną najniższy poziom w tym miejscu możemy oczekiwać, że silny rajd zostanie wznowiony, gdy rynek będzie na to gotowy” – powiedział.

invest
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty odbijają od wtorkowych dołków, w środę brak zmienności

Po wtorkowym osunięciu bitcoina w ślad za nim podążały również inne kryptowaluty, podobnie jedna jak BTC przed zamknięciem sesji odrabiały zdecydowaną większość strat. Drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) chwilowo spadał do poziomu 2300 dol., jednak kończył dzień powyżej 2500 dol., a w środę balansuje na jego granicy.

Kolejny pod względem kapitalizacji binance coin (BNB) spadał do 319 dol., zamykał sesję jednak na poziomie 352 dol., a w środę okrągły pułap 350 dol. działa jako wsparcie. Wyjątkiem od reguły nie jest tutaj dogecoin (DOGE), który po spadku do 29 centów i teście dwutygodniowych dołków zamykał wtorkową sesję nad poziomem 32 centów.

Popularna kryptowaluta-mem trzyma się poziomu również w trakcie środowej sesji, ale od lokalnych szczytów z 2 czerwca traci już kilkanaście centów (ponad 27%).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank kurs | analiza bitcoin | kurs ten square games | bitcoin trader | kurs cdr | mercator akcje | pkobp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here