Naga MarketsBitcoin bił przez okres świąt Bożego Narodzenia nowe rekordy. Dziś kosztuje już ponad 100 000 zł!

  • Bitcoin kosztuje już dziś 27 515 USD, na polskiej giełdzie BitBay płaci się za niego ponad 102 000 zł.
  • Wraz ze wzrostem ceny BTC, rośnie też liczba bardzo optymistycznych prognoz dot. kryptowaluty.

Bitcoin z nowym ATH

Bitcoin osiągnął nowe ATH na poziomie 27 625 USD (giełda Bitfinex). W momencie pisania tego tekstu kosztuje niewiele mniej, bo 27 515 USD. To o aż 11 proc. więcej niż dobę wcześniej i 17 proc. więcej niż tydzień temu. Na polskiej giełdzie BitBay kosztuje już ponad 102 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lekkie przebudzenie widać już też w przypadku altcoinów. Ether kosztuje 653 USD, więc do przebicia poziomu 677 USD, ile kryptowaluta kosztowała 17 grudnia, pozostało bardzo niewiele. Oznacza to skok ceny o nieco ponad 4 proc. w skali 24 h i 0,12 proc. w skali tygodnia.

Przyszłe ATH BTC

Wraz ze wzrostem ceny rośnie też liczba optymistycznych prognoz dot. kryptowaluty. Dlaczego jednak BTC zaczęło tak mocno drożeć?

Wielu ekspertów zwraca uwagę na to, że to jedynie powtórzenie cyklu z przełomu lat 2016 i 2017 i efekt halvingu (zmniejszenia nagrody dla górników za wykopanie nowych bitcoinów), jaki miał miejsce w maju br.

Tyle że dziś otoczenie makroekonomiczne bitcoina jest inne już parę lat temu. W tle trwa kryzys gospodarczy wywołany pandemią COVID i polityką rządów. Banki centralne luzują swoją politykę i dodrukowują waluty. Coraz częściej duzi inwestorzy z Wall Street – np. Square czy Microstrategy – skupują bitcoiny i traktują kryptowalutę jako zabezpieczenie przed spodziewaną wysoką inflacją.

Dokładniej powyższą kwestię opisała w swoim artykule Agnieszka Czachor. Całość znajdziecie w tym miejscu na naszym portalu. 

Patrząc na wszystko co dzieje się na rynku, nie można wykluczyć, że za rok 1 BTC będzie faktycznie warte 100 000 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here