Naga MarketsSpekulacje co do pokonania przez Bitcoina kolejnego historycznego pułapu sprawdziły się szybciej, niż przewidywano. W czwartkowy poranek, 12 października, notowania najpopularniejszej z kryptowalut przekroczyły poziom 5 tysięcy dolarów, rozrysowując nowe historyczne szczyty.


Czy czeka nas podwójny szczyt?

W porannym przeglądzie rynków informowaliśmy o zbliżaniu się BTC/USD w okolice historycznych maksimów, które zostały ostatecznie osiągnięte z dużą dynamiką. Atak popytu w przypadku giełdy Bitstamp wywindował cenę powyżej okrągłego, psychologicznego pułapu, zatrzymując się tuż nad 5059.00 (stan na godzinę 10:15). Poniżej obraz sytuacji na wykresie pięciominutowym:

BTC/USD M5

Chociaż ruch niewątpliwie cieszy sympatyków rynku kryptowalutowego oraz spekulantów liczących na dalszą aprecjację Bitcoina, to od razu pojawiły się głosy sugerujące możliwość rozrysowania potencjalnego, podwójnego szczytu (razem z wierzchołkiem z początku września, kiedy cenie również niewiele brakowało do pokonania kolejnego kamienia milowego).

BTC/USD D1

Czy w związku z tym czeka nas silniejsza korekta (nawet w kierunku 3 tysięcy dolarów)? W tym momencie ciężko przewidywać jak dalej zachowa się cena. Wszystko może być zależne od zamknięcia sesji czwartkowej. Jeżeli świeca D1 domknie się powyżej okrągłego pułapu 5 tysięcy dolarów, wtedy powstanie potencjalna szansa re-testu poziomu od góry i dalszego byczego odbicia. Ponowne zejście pod szczyty z początku września będzie natomiast sygnałem sugerującym, że niedźwiedzie mogą przygotowywać się do kontrofensywy.

W samym tylko 2017 roku BTC zyskiwał około 370%. W rozpoczętym dopiero trzecim kwartale aprecjacja przekracza już 70%. Rynki spekulowały, że kluczową dla notowań Bitcoina może być decyzja odnośnie SegWit2x. Czwartkowe pokonanie pułapu 5 tysięcy dolarów dla wielu okazało się jednak miłym zaskoczeniem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here