Naga Marketslewitujące monety bitcoin btcCena Bitcoina utrzymuje się obecnie powyżej 31 tys. oznacza to, że od polowy marca 2020 r. wzrosła ona o ponad 720 proc. Nie to jest jednak tematem tego artykułu. Sieć BTC zbliża się bowiem do kolejnego kamienia milowego. Mowa tu o wolumenie transakcyjnym, który zbliża się do 10 bilionów dolarów.

  • Wolumen obrotu BTC zbliża się do 10 bilionów USD
  • Wolumen obrotu BTC podwoił się w 3 lata

Wolumen obrotu podwoił się od czasu pamiętnej hossy z końca 2017 roku. 

Według analizy danych Glassnode Yassine Elmandjra z ARK Invest, od momentu wprowadzenia na rynek w 2009 r. na Blockchainie Bitcoina znajdują się transakcje, których wartość zbliża się do 10 bilionów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost wolumenu transferu BTC został napędzany przez co najmniej dwa główne czynniki. Pierwszym z nich jest ogromny wzrost ceny BTC, co sprawia, że osobom posiadającym nawet kilka BTC znacznie łatwiej jest zwiększyć całkowity wolumen transferu, nie mówiąc już o tych, którzy przesyłają setki lub tysiące monet na raz.

Drugim czynnikiem był stopniowy wzrost zainteresowania co przekładało się na zwiększenie ilości aktywnych użytkowników. Według blockchain data provider Coin Metrics, liczba aktywnych adresów BTC wzrosła od 2013 roku z około 50 tysięcy do około 1 miliona, co stanowi 20-krotny wzrost. Wielu z tych nowych uczestników sieci kupuje i sprzedaje BTC, co przyczynia się do wzrostu ogólnego wolumenu transakcyjnego.

Najnowsze dane wskazują, że bariera 10 bilionów dolarów ogólnego wolumenu transakcyjnego może zostać przekroczona już w pierwszym miesiącu 2021 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPGNiG ma zgodę na objęcie udziałów w koncesjach dwóch złóż na Morzu Północnym
Następny artykułDolar nadal słaby, pogorszenie sentymentu wobec ropy naftowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here