Naga MarketsBitcoin bije kolejne rekordy i rośnie o 30% w tydzieńCena najpopularniejszej kryptowaluty pokonała dziś poziom 22 tys. USD i wydaje się zbliżać do 23 tys. USD. Jest to nowy historyczny rekord, który rozbudza emocje osób zaangażowanych w kryptowaluty, gdy do trendu dołączają się kolejne instytucje finansowe.

Bitcoin z nowym historycznym rekordem

Cena bitcoina przez ostatni tydzień urosła o prawie 30 proc. z ok. 18 tys. USD do ponad 22,5 tys. USD aktualnie. Jednak największe wzrosty obserwujemy od środy, 16 grudnia. Tylko w niecałe dwa dni, bo do dzisiejszego poranka, cena BTC zwyżkowała o 16 proc., z impetem bijąc szczyt z końca listopada. W rezultacie kapitalizacja całego rynku bitcoina wzrosła do 421 mld USD. W rezultacie kapitalizacja funduszy Grayscale Bitcoin Trust wzrosła do 11,5 mld USD. Dla porównania największy fundusz złota GLD ma pod zarządzaniem 69,66 mld USD, czyli ok. 6 razy więcej. Ze względu na to, że bitcoin jest przez wielu uznawany za cyfrowe złoto, to wyścig kapitałów tych funduszy może być bardzo interesujący.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywnym wydarzeniem dla świata walut cyfrowych może być także zapowiedź giełdy CME dotycząca wprowadzenia w przyszłym roku kontraktów terminowych na ethereum (ETH), trzy lata po wprowadzeniu futures na BTC. Przedstawiciele największej giełdy kontraktów i opcji na świecie z siedzibą w Chicago zaznaczają, że silnie rośnie zainteresowanie klientów produktami opartymi o notowania bitcoina. Stąd decyzja o wprowadzeniu do obrotu instrumentów pochodnych na ETH. Dzięki temu klienci CME nie tylko będą mogli handlować na rynku regulowanym, ale także będą mogli zabezpieczać swoje pozycje kontraktami terminowymi – wynika z wypowiedzi Tima McCourt z CME. Ethereum jest drugim co do wielkości rynkiem zaraz za bitcoinem i pod względem kapitalizacji (prawie 75 mld USD), i pod względem dziennego obrotu.

Takie wiadomości wydają się niezwykle optymistyczne dla entuzjastów kryptowalut, ponieważ mogą wskazywać na dojrzałość rynku. Tym samym otwierają się bramy dla instytucji finansowych i innych uczestników rynku do handlu i inwestowania w instrumenty oparte nie tylko o cenę bitcoina. Od 12 grudnia kurs ETH/USD wzrósł o 22 proc., a od marcowego dołka o ponad 620 proc. Dla porównania kurs BTC/USD w tym czasie wzrósł o ponad 400 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here