Naga MarketsJak wynika noty londyńskiej firmy inwestycyjnej, Bitcoin w nadchodzących miesiącach prawdopodobnie będzie radził sobie gorzej niż inne aktywa z uwagi na to, że nie ma on żadnej fundamentalnej wartości.

Capital Economics wyjaśnia, że ​najaważniejsza kryptowaluta  jest całkiem mocno skorelowana z indeksem S&P500, odkąd cena zaczęła spadać z maksymalnych poziomów pod koniec zeszłego roku.

Jednak korelacja ta była przypadkowa i związana z określonymi czynnikami. Jeśli chodzi o Bitcoina, to spadek nastąpił głównie z powodu takich czynników jak rosnące obawy o regulacje, zakaz reklamy kryptowalut na głównych platform internetowych, a także zakaz kupna kryptowalut przez klientów niektórych banków przy pomocy kart kredytowych.

Z kolei w ceny akcji uderzyły obawy związane z wojną handlową na linii USA-Chiny i potencjalnym spowolnieniem wzrostu.

“Innymi słowy, czynniki napędzające ceny bitocoina wciąż są inne od tych, które napędzają ceny pozostałych aktywów” – czytamy w noce Capital Economics.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W związku z tym Capital Economics twierdzi, iż mimo prawdopodobieństwa dalszego spadku cen akcji w tym roku, Bitcoin znajdzie się w jeszcze gorszej sytuacji z uwagi na to, że kryptowaluta jest w zasadzie bezwartościowa w przeciwieństwie do innych aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here