Naga Markets

Po silnym impulsie wzrostowym powyżej 20 000 USD we wtorek, Bitcoin nie utrzymał tego okrągłego poziomu i spadł z podobnym impetem tworząc popularną formację „Bart Simpsona”. Cena BTC spada o 6% w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie wynosi nieco ponad 19 000 USD, a kapitalizacja rynkowa przebiła poziom 360 miliardów USD.

Bitcoin (BTC): Szerszy rynek kryptowalut koryguje o 6%

Wraz z Bitcoinem, szerszy rynek kryptograficzny doświadcza silnych turbulencji i zmienności, a wolumeny handlowe znacznie rosną. Jak wyjaśnia dostawca danych w sieci, firma Santiment:

Wolumen obrotu wzrósł na rynkach #krypto, a zwłaszcza na #Bitcoinie. Tuż przed silnym spadkiem we wtorek kurs BTC/USD osiągnął najwyższy poziom od 14 czerwca. Wolumen stopniowo rośnie przez cały rok od osiągnięcia dna pod koniec stycznia.

Źródło: Santiment

Warto zauważyć, że w połowie czerwca cena BTC osiągnęła najniższy poziom w 2022 r., wynoszący 17 500 USD. Według niektórych analityków, jeśli presja sprzedaży będzie się utrzymywać, Bitcoin może ponownie przetestować ten poziom i zejść jeszcze niżej. Obecnie niedźwiedzie wydają się mieć pełną kontrolę nad rynkiem kryptowalut.

Wraz z Bitcoinem, szerszy rynek kryptograficzny skorygował średnio o 6%, powodując spadek łącznej kapitalizacji o ponad 50 miliardów dolarów. Wartość Ethereum (ETH) spadła o 7% poniżej 1300 USD, a inne Altcoiny z pierwszej dziesiątki traciły o 5-10%.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Globalne czynniki makroekonomiczne wpływają na Bitcoina i kryptowaluty

Chociaż Bitcoin i szerszy rynek krypto podjęły próbę przebicia się przez bessę na amerykańskich akcjach, na niewiele się to zdało. Globalne czynniki makroekonomiczne nadal mają decydujący wpływ na cenę Bitcoina, a akcje, obligacje i towary wykazują dużą zmienność przy wysokiej inflacji, trwającej podwyżce stóp procentowych Fed i słabych perspektywach gospodarczych.

Jednak fakt, że Bitcoin utrzymuje się powyżej czerwcowych minimów, sprawia, że ​​niektórzy analitycy uważają, że może on utracić korelację z rynkami akcji. W rozmowie z Bloombergiem Stephane Ouellette, dyrektor naczelny FRNT Financial Inc., powiedział:

XTB

Zwolennicy ekosystemu Bitcoina byli podekscytowani, widząc, że korelacje z aktywami ryzyka zaczynają się załamywać, co oznacza, że ​​tłum spekulacyjny »szybkich pieniędzy« może tracić swój wpływ na przestrzeń największej krypto.

Starszy strateg ds. surowców z Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, stwierdził również, że Bitcoin i złoto mogą przewyższyć inne surowce w obliczu zaostrzających się warunków monetarnych.

Większość banków centralnych historycznie podnosi stopy procentowe, gdy świat pochyla się w kierunku recesji. Niższe ceny towarów i aktywów ryzyka mogą być jedynym wyjściem z implikacjami deflacyjnymi, które powinny wzmocnić cenę złota i jego cyfrowej wersji Bitcoina – podsumował McGlone.

Kurs BTCUSD na interwale M30, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale M30, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNa rynkach zapanował chaos jednak zbliżamy się do punktu przełomowego. Analiza otoczenia makro
Następny artykułNotowania ropy naftowej – Iran i OPEC+ dadzą wsparcie?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here