Naga Marketsmoneta BitcoinNajstarsza z kryptowalut, Bitcoin, notowała w minionym tygodniu najsilniejsze jednosesyjne spadki od drugiej połowy lutego bieżącego roku. Niedźwiedziom nie udało się jednak pokonać pułapu 5 tysięcy dolarów, a kurs BTC czwartą sesję z rzędu konsoliduje w bardzo wąskim zakresie, tuż pod oporem 5200 USD.


Bitcoin bez wyraźniejszego kierunku, „złoty krzyż” jak na razie nie pomaga?

W trakcie zeszłotygodniowego handlu Bitcoin generował sygnał zakupowy, ostatni raz obserwowany w 2015 roku. Mowa tutaj o przecięciu się dwóch średnich ruchomych – z 50 ostatnich sesji (50 EMA) oraz z 200 ostatnich sesji (200 EMA). Szybsza średnia (zaznaczona na niebiesko) wybija od dołu średnią wolniejszą (czerwoną), co dla wielu analityków technicznych sygnalizuje możliwość pojawienia się w najbliższej przyszłości dynamicznych wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
To czy „złoty krzyż” należy traktować jak samospełniającą się przepowiednię, czy realny sygnał zakupowy, to uwagę na układ średnich zwracały praktycznie wszystkie większe media kryptowalutowe. Na innych rynkach takie zachowanie średnich wielokrotnie potwierdzało swoją słuszność, w przypadku BTC jak na razie jednak cena nie pokazała silniejszych reakcji:

bitcoin 29 kwietnia
Bitcoin stoi w miejscu czwartą sesję z rzędu. Kurs BTC D1, Tradingview

Jak widać na powyższym wykresie Bitcoin kolejną sesję z rzędu przesuwa się bez kierunku tuż pod pułapem 5200 dolarów. W szerszym ujęciu (od początku miesiąca) notowania konsolidują natomiast na przestrzeni niespełna 600 dolarów, po dynamicznym wybiciu poziomu 5 tysięcy dolarów kilka tygodni temu.

Na szerokim rynku kryptowalutowym przeważają natomiast spadki. Bitcoin Cash traci 3,5%, Litecoin 2,2%, a Bitcoin SV 1,1%. W skali całego tygodnia BCH notuje natomiast dwucyfrową deprecjację wynoszącą niemal 12%.

Zobacz również: Co najmniej 95% przestępstw kryptowalutowych dotyczy Bitcoina (BTC)

BTC warty 5 bilionów dolarów do 2024 r.?

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital uważa, że ​​bitcoin ma teraz wyjątkową pozycję na wykresie i może doświadczyć wzrostu parabolicznego w ciągu najbliższych pięciu lat, osiągając kapitalizację rynkową sięgającą 5 bilionów dolarów, czyli prawie tyle ile wynosi dzienna wartość obrotu na rynku walutowym Forex.

W opublikowanym w poniedziałek tweecie (22 kwietnia 2018 r.) Pompliano określił bitcoina jako jedyne aktywo o wartości poniżej biliona dolarów, którego wycena może wzrosnąć nawet  50 razy w ciągu pięciu lat.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here