Naga Markets

Bitcoin bez szans na 100 tys. dol. w tym roku. Prognoza BTC przesunięta w czasieByczy traderzy, którzy nieśli w ostatnich miesiącach transparent z napisem „Bitcoin po 100 tys. dol. do końca 2021 roku”, teraz muszą pogodzić się z faktem, że tzw. Rajd Św. Mikołaja może ominąć główną kryptowalutę w tym roku. W chwili obecnej mrzonka ta przekształciła się zaledwie w nadzieję, że BTC odbije chociaż od lokalnych dołków i w okresie świąteczno-noworocznym powróci nad poziom 50 tys. dol.

  • W poniedziałek na rynku kryptowalut dominują spadki: bitcoin traci 2,7%, a ethereum osuwa się o ponad 4% w przeciągu ostatniej doby
  • Zdaniem analityków szansa na to, że BTC/USD w tym roku pokona 100 tys. dol., jest już tylko teoretyczna, nie wykluczają jednak takiego scenariusza w przyszłym roku
  • W przeciągu ostatnich dni grudnia toczyć będzie się walka o utrzymanie głównych wsparć i powrót nad 50 tys. dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin testuje poziom 45,5 tys. dol., testuje lokalne minima

Dane z TradingView pokazują, że odbicie cenowe obserwowane w BTC po uwagach Przewodniczącego Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powella całkiem wyparowało i w ciągu ostatnich sesji cena rysowała nowe minima na poziomie 45 500 dol. Jeżeli lokalny dołek zostanie wybity, wtedy spadki mogą zostać pogłębione w kierunku 40 tys. dol.Jak widać na poniższym wykresie, to właśnie tam znajduje się główna strefa wsparcia (kolejna to dopiero poziom 30 tys. dol.).

Bitcoin bez szans na 100 tys. dol. w tym roku. Prognoza BTC przesunięta w czasie
Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: TradingView

Poniżej zaprezentowaliśmy spojrzenie popularnych analityków i traderów na obecną akcję cenową bitcoina oraz jak zachowywać może się najstarsza kryptowaluta przed końcem roku.

Zonda

Bitcoin nadal po 100 tys. dol., jednak później?

Analityj “Rekt Capital”, który publikuje swoje przemyślenia kryptowalutowe na Twitterze, porównał obecną akcję cenową BTC/USD do konsolidacji widzianej w okresie od maja do lipca. Zwrócił uwagę na dwie główne średnie ruchome, w ramach których konsoliduje wykres bitcoina (podobnie jak w pierwszej części tego roku).

– BTC nadal konsoliduje się wewnątrz tych dwóch kluczowych EMA rynku byka. Tak jak w maju 2021 roku – komentował Rekt Capital na Twitterze.

Jeśli podobny układ miałby się rozegrać obecnie, cena BTC mogłaby kontynuować konsolidację i dryfować niżej przez kolejne 6 do 8 tygodni, zanim wznowi swój trend wzrostowy.

Podobny scenariusz został zaprezentowany przez Michaëla van de Poppe, który zamieścił poniższy wykres przedstawiający wstępny szkic tego, jak akcja cenowa BTC może rozwinąć się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Opierając się na przedstawionym wykresie, van de Poppe widzi możliwość kolejnego spadku do zakresu 44 tysięcy dolarów, po którym nastąpi powrót do obecnych poziomów na krótki okres konsolidacji, a następnie wznowienie trendu wzrostowego.

Interesującym spostrzeżeniem podzielił się również “TechDev”, który skupił się na makroekonomicznej stronie rynku i zachowaniu BTC/USD po kolejnych halvingach. Jak zauważa, pomimo spadków nastrojów rynkowych w trakcie dwóch ostatnich tygodni, BTC nadal znajduje się w tej samej pozycji co w przeszłości.

TechDev zidentyfikował dwa poprzednie momenty, w których cena BTC realizowała intensywne okresy niestabilności. Jak zauważa następował po nich rajd w późnej fazie i scenariusz wybicia górą do nowego maksimum wszech czasów.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here