Naga Markets
Binance-Changpeng-Zhao
Changpeng Zhao. Dyrektor generalny Binance.

Według dyrektora naczelnego największej na świecie giełdy kryptowalut, Bitcoin (BTC) może pozostać poniżej swojego historycznego maksimum wynoszącego 69 000 USD przez następne dwa lata po ostatnim, wysoce niestabilnym okresie dla rynku aktywów cyfrowych. Dodał, że cztery lata temu ludzie byliby zadowoleni z obecnej wartości 20 000 USD, a trwająca „zima” może spowodować upadek niewydajnych projektów.

CEO Binance: Branża kryptowalut nadal zdecydowanie się rozwija, wahania cen są normalne

Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, powiedział, że ludzie byliby „bardzo szczęśliwi” cztery lata temu, gdyby powiedziano im, że Bitcoin będzie oscylował na poziomie 20 000 USD w 2022 roku. Kluczowe aktywo kryptograficzne spadło na chwilę poniżej tego poziomu w weekend, co wywołało panikę wśród wielu jego posiadaczy.Myślę, że biorąc pod uwagę ten spadek ceny, z najwyższego w historii 69 tys. do 20 tys. teraz, powrót prawdopodobnie zajmie trochę czasu. Prawdopodobnie zajmie to kilka miesięcy lub kilka lat. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Branża nadal zdecydowanie się rozwija, wahania cen są normalne – powiedział Zhao.

Na Bitcoina i inne kryptowaluty wpłynęło w ostatnich miesiącach kilka negatywnych czynników, w tym spadki na giełdach związane z rosnącą inflacją i wynikającymi z tego podwyżkami stóp procentowych przez banki centralne. Podwyżki stóp – ścieżki obrane przez banki centralne na całym świecie – mogą znacząco zmniejszać atrakcyjność ryzykownych aktywów.

Jednak nieszczęścia rynku kryptograficznego zostały również powiązane z problemami specyficznymi dla zasobów cyfrowych. W zeszłym miesiącu upadek projektu Terra i USDT tzw. stablecoina, którego wartość miała być powiązana z dolarem, wstrząsnęła wiarą w rynek kryptowalut.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Zapytany, czy rynek aktywów cyfrowych zbliża się do kolejnej „zimy kryptowalut” – wyrażenia ukutego podczas spadku rynku w sezonie 2017/18 – Zhao powiedział, że niektóre projekty mogą mieć kłopoty, ponieważ zostały wymyślone, gdy rynek był u szczytu.

NED

Obecna wartość całego rynku kryptowalut wynosi nieco poniżej 1 biliona dolarów, w porównaniu z około 3 bilionami dolarów w listopadzie zeszłego roku, a Bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom prawie 69 000 dolarów właśnie w tym okresie.

W tej chwili zdecydowanie wydaje się, że wiele projektów jest w pułapce, ponieważ kiedy ceny były na szczytach, wszystkie projekty wydawały pieniądze tak, jakby zawsze były na tym najwyższym poziomie. Teraz, kiedy rynek spada nie wygląda to już tak kolorowo, można powiedzieć, że nastała zima. Jednak projekty, które oszczędzały gotówkę, nadal mają się dobrze, wciąż zwiększają zatrudnienie, wciąż się rozwijają – podkreślił.

Bitcoin (BTC) walczy o utrzymanie poziomu 20 000 USD

Notowania BTC/USD nieznacznie wzrastają w czwartek walcząc o utrzymanie kluczowego poziomu wsparcia 20 000 USD. W efekcie kurs konsoliduje w okolicach 20 500 USD, jednak słaby impet odbicia ceny po silnych spadkach może sugerować, iż bessa się jeszcze nie skończyła. Dopiero trwały wzrost powyżej ostatniego dołka na poziomie 25 400 USD powinien utorować drogę do dalszego odreagowania.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here