Naga MarketsJacek Kubiak, redaktor I Love Crypto

Zbliżający się halving nagrody za wydobycie bloku w sieci Bitcoina powinien mieć pozytywny wpływ na kształtowanie przyszłych cen BTC, jednak na najstarszą kryptowalutę jako formę inwestycji powinno się patrzeć w perspektywie kolejnych 5-10 lat, a nie najbliższych dwóch, twierdzi Jacek Kubiak, redaktor I Love Crypto. Na antenie Comparic24.tv wraz z Krzysztofem Kamińskim rozmawiał o tym jak branża kryptowalutowa będzie kształtowała się na przestrzeni 2020 roku.


Bitcoin halving to obecnie temat numer jeden, 2020 z pewnością przyniesie sporo niespodzianek

Jacek Kubiak zapytany o to, jakich ważnych zmian spodziewa się w ramach rynku kryptowalutowego na przestrzeni 2020 stwierdza, że przykład roku ubiegłego doskonale pokazał jak ciężko jest stawiać krótkoterminowe prognozy w tej młodej i cały czas dynamicznie rozwijającej się branży. Przyznaje, że obecnie głównym tematem zainteresowania rynku jest zaplanowany na maj halving (podział nagrody za wydobyty blok BTC), w związku z którym oczekuje się aprecjacji cen.

Będziemy świadkami wzrostów, wydaje mi się, że one będą związane z halvingiem Bitcoina (…) który zazwyczaj wiąże się z rosnącą ceną. Z danych historycznych wynika, że w odległości 18 miesięcy od halvingu obserwuje się znaczne wzrosty jeżeli chodzi o cenę – wyjaśnia Kubiak z I Love Crypto.

Gość Krzysztofa Kamińskiego jest jednocześnie zdania, że na rynek kryptowalutowy trzeba patrzeć w szerokiej perspektywie, także pod kątem inwestycyjnym. Branie pod uwagę horyzontu zaledwie 2-3 następnych lat może zaburzać ogólny obraz wzrostu. Wystarczy sobie przypomnieć, że jeszcze w grudniu 2017 roku za Bitcoina płacono niemal 20 tysięcy dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż teraz.

– Dłuższy dystans rzędu pięciu lub dziesięciu lat pozwala bezpieczniej prognozować zmiany, w tym wzrosty Bitcoina (…) Jako ciekawostkę warto podać fakt, że w ostatnim roku przestępnym, czyli cztery lata temu, BTC był warty zaledwie 430 dolarów. Więc różnica pomiędzy dwoma, a czterema latami potrafi być ogromna i właśnie w takich kategoriach należy myśleć. Jestem zwolennikiem filozofii zainteresowania się obszarem, spróbować zrozumieć technologię (…) i wtedy powolutku budować pozycję i skupować małymi kwotami – dodaje Kubiak.

Nowe szczyty BTC jeszcze nie w tym roku. Szansa w pierwszej połowie 2021

Zdaniem Kubiaka, w 2020 roku inwestorzy nie powinni liczyć raczej na osiągnięcie przez Bitcoina nowych, historycznych maksimów, szansa taka może pojawić się jednak w roku kolejnym.

Redaktor I Love Crypto opiera swoją prognozę na danych historycznych oraz podobnie jak w przypadku poprzednich halvingów liczy na to, że po upływie 18 miesięcy kurs BTC będzie znajdował się na wyższych poziomach cenowych. Pozostaje jednak ostrożny i przypomina, że na kształtowanie cen kryptowalut wpływa bardzo wiele czynników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here