Naga Markets

Mohit Sorout mówi, że bitcoin może wzrosnąć do swojego ATH w ciągu trzech miesięcy.

  • BTC ma kosztować 20 000 USD już za kwartał.
  • Takie zdania jest Mohit Sorout.
  • Przeanalizował on specyfikę ruchów kryptowaluty.
  • Dziś BTC jest w konsolidacji.

Bitcoin na poziomie ATH za 3 miesiące

Cena bitcoin (BTC) konsoliduje się w wąskim przedziale cenowym od dobrych kilku miesięcy. Jeśli kryptowaluta wybije się jednak ponad 11 800 USD może liczyć na osiągnięcie ATH. Partner i założyciel Bitazu Capital, Mohit Sorout, mówi, że BTC osiągnie pułap 20 000 USD w mniej niż kwartał.Od 1 maja do 20 lipca br. cena bitcoina wahała się w przedziale od 8800 do 9800 USD, stabilizując się potem na poziomie około 9100 USD. Po dwóch miesiącach konsolidacji zajęło BTC 12 dni, aby odnotować wzrost o 32 proc. do 12 123 USD.

Biorąc pod uwagę tę tendencję, Sorout powiedział, że teraz widzimy “ciszę przed burzą.”

Gdyby BTC wystrzeliło dzisiaj, najprawdopodobniej osiągnęłoby swoje poprzednie ATH w wysokości 20 000 USD w ciągu 3 miesięcy – sugeruje. – Obserwacja ta oparta jest gwałtowności wzrostów po łagodnych okresach zmienności – powiedział i dodał, że nie zdziwi go, gdy zobaczymy 20 000 USD na wykresie w nawet krótszym okresie.

Dlaczego BTC ma rosnąć?

Czynniki, które mogą wzmocnić dynamikę ruchów BTC w czwartym kwartale i przez cały 2021 rok, są związane z faktem na na rynek ten wchodzą duzi inwestorzy instytucjonalni. Wiemy, że w kryptowalutę inwestują np. Square i MicroStrategy. Obie firmy stwierdziły, że postrzegają bitcoina jako ważny składnik swoich aktywów. Może to oznaczać, że wielu innych inwestorów instytucjonalnych gromadzi BTC bez zamiaru sprzedaży ich w najbliższej przyszłości.

Cena bitcoina wynosi dziś nieco ponad 11 400 USD. Oznacza to, że w skali 24 h wzrosła o ok. 0,5 proc. Z kolei przez tydzień urosła o 0,6 proc. Za 1 ETH płaci się 373 USD, co oznacza skok kursu o 1,5 proc. w czasie ostatniej doby.

Autor poleca też:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here