Naga MarketsSzklana kula z BTCCzy główna kryptowaluta – bitcoin – będzie do 2 tygodni warta ponad 10 tys. USD? Zdaniem jednego z analityków jest to realne. Co ciekawe pozytywny wpływ na cenę coina ma mieć Facebook.

Jeśli ktoś śledzi newsy związane z rynkiem cyfrowych walut przynajmniej od kilku miesięcy, ten wie, że Facebook ponoć pracuje nad swoją kryptowalutą. Sama firma niczego jak na  razie nie potwierdziła, ale podobno projektuje stablecoina, który ma mieć oparcie w paru walutach fiducjarnych i działać w ekosystemie największego portalu społecznościowego. Użytkownicy mają móc przesyłać coiny przez WhatsAppa, Instagram i Messengera. Inne plotki sugerują, że e-waluta ma też służyć do innych e-płatności w pozostałych zakątkach sieci. Nazwa? GlobalCoin, choć ten szyld także znajduje się w kategorii “podobno”. Po prostu Facebook jak na razie trzyma buzię na kłódkę i nie zdradza żadnych tajemnic związanych z pomysłem. White Paper mamy poznać 18 czerwca, ale także to pochodzi od źródła jednej z gazet, a nie z oficjalnych kanałów informacyjnych giganta.

BTC a FB

Co jednak bitcoin może mieć wspólnego z tym projektem? Dla wielu GlobalCoin (czy jakkolwiek nazywa się facebookowa waluta) będzie konkurencją dla najstarszej kryptowaluty, która do tego na starcie uzyska prawdopodobnie ogromną rzeszę userów. Inni uważają, że będzie zgoła inaczej, ponieważ tego typu mainstreamowa, korporacyjna e-moneta będzie zaprzeczeniem idei blockchaina.

Prawda jest po środków. Zapewne narzędzie FB nie spotka się z pozytywnym odbiorem w ocenie konserwatywnych krypto-fanów. W oczach Kowalskiego czy Smitha może okazać się ciekawostką. Najciekawiej robi się jednak, gdy uzmysłowimy sobie, jak bardzo może to zmienić życie ludzi z krajów, gdzie system bankowy jest słabo rozwinięty. Dla nich może to zrewolucjonizować ich życie.

Cena bitcoina

Analityk Naeem Aslam uważa, że to zjawisko pomoże jednak BTC i innym kryptowalutom. GlobalCoin – może wbrew marzeniom Marka Zuckerberga – zadziała jak taran, który ułatwi wejście blockchaina do mainstreamu. Dlatego uważa on, że BTC w odpowiedzi na White Paper projektu, który poznamy ponoć za 8 dni, zyska w oczach inwestorów i do 2 tygodni przebije poziom 10 tys. USD.

Aslam nie mówi, co będzie dalej. Odpowiedzi udzielił wcześniej Tom Lee. Szef Fundstrat powiedział niedawno, że przebicie tej psychologicznej bariery wywoła efekt FOMO (strach przed brakiem) i szał zakupów na rynku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here