Naga MarketsI stało się! Nowe wzrosty na rynku kryptowalut od razu pobudziły wyobraźnię analityków. Brian Kelly, założyciel i dyrektor generalny firmy inwestycyjnej BKCM LLC zajmującej się walutami cyfrowymi, uważa, że Bitcoin doleci jeszcze do 6 000 USD i ten poziom będzie nowym dnem na wykresie.

Kelly był gościem w programie „Futures Now” na antenie CNBC. Zauważył, że targetem dla Bitcoina jest teraz poziom 6 000 USD. Jego zdaniem kryptowaluty szukają teraz nowego dna:

„Wszystkie dane, które mamy – niezależnie od tego, czy są to dane techniczne, analiza ilościowa, którą wykonujemy – wszystkie sugerują, że prawdopodobnie rozpoczęliśmy proces szukania dna. […] Co jest interesujące w tym ruchu, dzieje się on w związku z poprawą fundamentów i polepszeniem nastrojów instytucjonalnych.”

Instytucje a BTC

Rynkiem ponoć interesują się coraz bardziej inwestorzy instytucjonalni:

„Nawet zamożne osoby, firmy rodzinne, zaczynają poważnie się interesować [Bitcoinem]. Istnieje kilka dużych firm maklerskich, które wprowadzają pewne rozwiązania w tym zakresie. Tak więc pod powierzchnią dzieje się całkiem sporo”.

W lutym Kelly był jednak bardziej zachowawczy. Wtedy w wywiadzie dla Cointelegraph stwierdził, że Bitcoin jest o połowę niedoszacowany, ale sugerował, że kryptowaluta może jeszcze spaść do 1 500 USD na krótki okres.

Jak feniks z popiołów

Z kolei w zeszłym miesiącu Arthur Hayes, kolejny byk na rynku kryptowalut i dyrektor generalny giełdy e-walut BitMEX, przewidywał, że Bitcoin wróci w tym roku do poziomu aż 10 000 USD. Według niego odrodzenie na rynku rozpocznie się na początku czwartego kwartału 2019 r.:

„Rozdarcie w 2019 r. będzie intensywne, ale rynek powróci do 10 000 USD. To bardzo istotna bariera psychologiczna.”

Dziś BTC kosztuje już blisko 5 000 USD (4 932,38 USD w momencie pisania tego tekstu).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here