Naga MarketsPopularny, ale kontrowersyjny model prognozy ceny BTC S2F wskazuje, że bitcoin może osiągnąć 70 000 USD do połowy 2021 r. Podkreśla to dwóch analityków z Weiss Crypto Ratings.

  • BTC ma kosztować za rok 70 000 USD.
  • Wszystko zgodnie z modelem S2F.
  • Podkreślają też, że na rynek BTC wkraczają także duzi inwestorzy instytucjonalni. 

Bitcoin za rok po 70 000 USD

Chociaż [model S2F] opiera się na innej metodologii niż ta stosowana w modelu cykli kryptowalut Weissa, jest powszechnie szanowana w świecie kryptowalut. A teraz wskazuje na duży rajd w ciągu najbliższych 12 miesięcy – twierdzą Bruce Nga i Juan M. Villaverd.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ng i Villaverde twierdzą ponadto, że czynniki makroekonomiczne również sprzyjają dziś BTC. Uważają, że choćby sama Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych „włączyła pieniężne węże przeciwpożarowe”, drukując 2,9 bln USD w nowych papierowych pieniądzach w ciągu ostatnich 13 tygodni.

Pod każdym względem jest to druk pieniędzy na skalę przemysłową. Historycznie inwestorzy przechodzili na złoto jako bezpieczną przystań, gdy tracili zaufanie do pieniądza papierowego. Tym razem zamierzają również przeskoczyć na bitcoina. I rzeczywiście, oba [aktywa] już rosną. Jednak bitcoin rośnie szybciej, przewyższając złoto od czasu pandemicznej paniki. A to dopiero początek – dodają.

Instytucje kupić BTC

Analitycy wskazują również na rosnące wpływy instytucjonalne dot. bitcoina. Gigant  rynku funduszy hedgingowych Paul Tudor Jones zainwestował 210 milionów dolarów własnych pieniędzy w BTC. Grayscale Bitcoin Trust nadal kupuje bitcoiny w tempie szybszym niż jest on dziś emitowany. Andreessen Horowitz, inwestor kapitału wysokiego ryzyka, niedawno uruchomił nowy fundusz o wartości 515 milionów dolarów, który ma inwestować w kryptowaluty.

Wszystko to ma sprawić, że za 1 BTC za rok będziemy płacili już 70 000 USD.

Inwestorzy długoterminowi powinni szukać w przypadku kryptowalut punktów wejścia i trzymać się ich mocno. Perspektywy długoterminowe nie mogą wyglądać bardziej ekscytująco – puentują.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here