Naga Markets
Thomas Tom Lee z funduszu Fundstrat
Thomas Lee z Fundstrat

Pomimo fatalnych wyników rynku kryptowalut w 2022 r., czołowy strateg z Wall Street, Thomas Lee, który jest także współzałożycielem Fundstrat Global Advisors, nadal jest zdania, że ​​wirtualne waluty w końcu powrócą do łask inwestorów. Lee zauważył również, że trzyma się swojej prognozy ceny Bitcoina na poziomie 200 000 USD, nawet jeśli obecny rynek jest pod wpływem silnej bessy. Kurs BTC/USD konsoliduje w weekend w okolicach 16 500 USD.

Bitcoin (BTC): Lee niewzruszony krachem na rynku

Według Lee, który był gościem ostatniego odcinka CNBC, obecna przewaga niedźwiedzi na rynku kryptowalut nie jest niczym nowym. Zwrócił uwagę, że branża wirtualnych walut przechodzi przez kryzys bardzo podobny do tego z 2018 roku, kiedy to wartość Bitcoina spadła o ponad 70 procent w stosunku do swoich historycznych maksimów.

Jeśli spojrzymy wstecz na tę kryptowalutową zimę, kiedy Bitcoin spadł z 17 000 $ do około 1200 $, to był to czas, kiedy powstały jedne z najlepszych projektów – stwierdził Lee.

Zapytany, czy nadal radzi ludziom kupować BTC, Lee odpowiedział zdecydowanie twierdząco. Dodał, że kiedy początkowo pisał o Bitcoinie w 2017 roku, sugerował, że ludzie powinni inwestować tylko jeden procent całego swojego majątku w główną kryptowalutę. Cena Bitcoina była wówczas niższa niż 1000 USD.

W 2017 roku, kiedy Lee’s Fundstrat opublikował swoją pierwszą analizę dotyczącą Bitcoina, firma prognozowała, że ​​najbardziej znana kryptowaluta może być warta od 15 000 do 50 000 USD do roku 2022.

Ta prognoza była w dużej mierze trafna, ponieważ Bitcoin był notowany blisko znaku 50 000 USD na początku roku i spadł do około 16 000 USD w ciągu ostatnich kilku dni w wyniku upadku FTX, który wcześniej był trzecim co do wielkości giełda kryptowalut na świecie.

Bossa

BItcoin (BTC): Upadek FTX nie taki zły

Zapytany o podejście do upadku FTX, Lee zwrócił uwagę na fakt, że są to „ważne” momenty w branży kryptograficznej i również mają dla nich pozytywne wyobrażenie.

Myślę, że to imponująca chwila dla branży, myślę, że to czyszczenie i oczyszczanie wielu złych projektów z branży – przekonywał.

Prognoza cen Bitcoina Thomasa Lee

W lutym Lee przedstawił jeszcze bardziej pozytywną prognozę dotyczącą Bitcoina, stwierdzając, że najbardziej znana kryptowaluta może osiągnąć cenę 200 000 USD w nadchodzących latach. Zapytany, czy nadal w to wierzy, powiedział, że jest całkiem pewny swojego przekonania do Bitcoina.

Bitcoin jest obecnie wyceniany na 16 500 USD, konsolidując w ciągu ostatnich 24 godzin. Na początku tego miesiąca BTC osiągnął roczny najniższy poziom 15 500 USD po bankructwie byłej drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut, FTX.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułTeraz jest najlepszy czas na zakup Bitcoina, ponad rok przed halvingiem BTC
Następny artykułKurs funta zyskuje gdy dolar, euro i frank tracą. Analiza kursu walut
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.