Naga MarketsBitcoin będzie wart 100 tys. USD, twierdzi Sylwester Suszek. Wraca na fotel prezesa BitBay
Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalutowej BitBay

BitBay pozostaje jedną z najaktywniejszych firm na rynku kryptowalut. W związku z tym, co dzieje się w tej przestrzeni, postanowiliśmy porozmawiać z Sylwestrem Suszkiem o przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości bitcoina.


Zacznijmy od korzeni BitBaya. Byłem na otwarciu giełdy w Katowicach w 2014 r. Jak wspominasz tamto wydarzenie? Pamiętam, że byliście – co zrozumiałe wszyscy mocno zestresowani… Czy wtedy spodziewałeś się, że osiągniecie taki sukces?

Nie spodziewałem się w tak szybkim czasie tak dużego sukcesu, ale od momentu powstania pomysłu wiedziałem, że obrałem bardzo dobrą drogę w moim życiu. Biorąc pod uwagę, że Bitcoinem zajmuję się już ponad 10 lat, gdzieś z tyłu głowy zakładałem, że będzie to ogromny sukces.

Gdy wchodziliście na rynek były na nim jeszcze takie podmioty jak Bitmarket czy Bitcurex. Z perspektywy czasy, jak oceniasz te firmy? Dlaczego im się nie udało, a BitBay nadal działa?

Bardzo dobrze pamiętam tamte firmy, Bitcurex był giełdą, która powstała przed BitBay’em, a Bitmarket powstał w tym samym czasie co BitBay. Obie firmy najprawdopodobniej nie przemyślały tematu spadku kursu, a co za tym idzie, nie zabezpieczyły się przed dużym spadkiem obrotów. Po obu portalach było widać, że nie do końca inwestowali również w rozwój tych działalności. Czemu tak się stało? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć.

Brałeś udział w spotkaniach z polskimi politykami i urzędnikami nt. regulacji rynku kryptowalut. Jak uważasz, dlaczego nadal w Polsce brakuje mądrych regulacji dot. tego rynku? Czy to wynik niechęci i niezrozumienia tematu przez tych pierwszych?

Rynek kryptowalut już dziś staje się instrumentem finansowym. Nie możemy powiedzieć, że nic nie stało się w naszym kraju, co dotyczyło rozwoju, ponieważ już dziś widać inne podejście do kryptowalut niż np. dwa czy trzy lata temu. Polska jest narodem bardzo ostrożnym, jeśli chodzi o sektor finansowy, co w latach kryzysu przyniosło bardzo wiele korzyści. Rząd nie jest zbyt otwarty na innowacyjność, bo za innowacyjnością idzie wiedza i doświadczenie. Biorąc pod uwagę rozwój samej Polski w różnych sektorach, myślę, że sektor kryptowalut jest jeszcze zbyt mały, żeby rząd polski mocno się nim zainteresował.

Dziś nie jesteś już prezesem BitBaya. Czy rozważasz jednak powrót na tę pozycję w przyszłości?

Myślę, że Cię zaskoczę, ponieważ w październiku 2019 roku podjąłem decyzję o powrocie do Zarządu i od stycznia już jestem prawowitym prezesem. Obecnie jestem w trakcie przejmowania całej firmy pod moją kontrolę.

Wiem, że dywersyfikujesz swoje inwestycje – posiadasz np. swoją rozlewnię wody czy markę modową. Czy to samo dotyczy się twoich inwestycji giełdowych – nie trzymasz wszystkich jajek w jednym koszyku?

Jeśli chodzi o inwestycje giełdowe, nie jestem traderem. Bardzo dużo zawdzięczam Bitcoinowi i szczerze mówiąc, jestem w największym jego posiadaniu. Oczywiście zainwestowałem również w takie projekty jak Ethereum, Lisk czy Litecoin. Jeśli chodzi o mniej popularne projekty, nie jestem ich zwolennikiem i dlatego też nie inwestuje w nie.

Czy twoim zdaniem któraś z kryptowalut zrzuci BTC z tronu? Np. ETH?

Moim zdaniem Bitcoin jeszcze przez długie, długie lata będzie liderem na rynku krypotwalut. Jego technologia jest bardzo mocno rozwijana i jak widać implementowana w innych projektach.

Na koniec nie mogę nie zapytać o prognozę ceny BTC

Przed nami halving. Jak pokazuje historia, duże wzrosty były zawsze po halvingu, a nie przed nim. Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną świata, jestem przekonany, że w najbliższych dwóch latach cena Bitcoina przekroczy ostatnie ATH. Jako maniak Bitcoina uważam, że może osiągnąć poziom nawet do 100 000 USD…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here