Naga Marketswall streetOd pewnego czasu sporo mówi się o zbliżającym się kryzysie gospodarczym. Dane makroekonomiczne wielu gospodarek świata wskazują bowiem na spowolnienie tempa wzrostu. Nawet Amerykanie obawiają się nadejścia recesji. Dotychczas, w okresach kryzysowych, kapitał inwestycyjny przechodził z rynku akcyjnego do aktywów uznawanych za bardziej bezpieczne jak np. złoto. Czy tym razem będzie podobnie? A może kryptowaluty staną się bezpieczną przystanią?


Bitcoin bezpieczną przystanią w czasie kryzysu

Spencer Bogart, komplementariusz Blockchain Capital, firmie Venture Capital uważa, że w dłuższej perspektywie czasowej to Bitcoin będzie bezpieczną przystanią. Ma on jednak zróżnicowany pogląd na to, jak cena BTC będzie kształtować się w odniesieniu do różnych wydarzeń gospodarczych. Jego zdaniem, ryzyko dewaluacji monetarnej może podbić cenę Bitcoina:

– Myślę, że długoterminowo Bitcoin będzie absolutnie bezpieczną przystanią [….] Myślę, że kiedy pojawia się ryzyko dewaluacji monetarnej, rzeczy takie jak ta, Bitcoin z pewnością wygląda bardzo atrakcyjnie. I myślę, że to był duży czynnik napędzający niedawny wzrost cen.

Bogart nadal powtarza, że nie wierzy, iż w przypadku poważnego kryzysu gospodarczego BTC nie będzie dobrze funkcjonować pod względem cenowym:

– Kiedy myślisz o naprawdę poważnych kryzysach, kryzysie płynności, kolejnym globalnym kryzysie finansowym, myślę, że Bitcoin będzie walczył o dobre wyniki z perspektywy cenowej.

Dewaluacja pieniądza fiat dobrze wróży BTC

Spencer Bogart zdaje się nie być osamotniony w swoich twierdzeniach. Jedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital – Mike Novogratz wydaje się zgadzać z Bogartem w odniesieniu do jego poglądu, że ryzyko dewaluacji pieniądza dobrze wróży cenie BTC. Na początku sierpnia, Novogratz przyznał bowiem, że z yuanem powyżej 7.0, wojną walutową, niestabilnością w HKG i początkami ucieczki kapitału, rajd cenowy BTC może mieć nogi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej kurczą się szybciej niż oczekiwano
Następny artykułDeficyt budżetowy w UK rośnie wraz ze zbliżającym się terminem Brexitu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here