Naga MarketsBitcoin będzie "ultra zmienny", ale zostanie czołową kryptowalutą - uważa analityk Deutsche BankuMarion Laboure, analityk w dziale badań Deutsche Banku, powiedziała, że bitcoin ma szansę zająć w przyszłości rolę cyfrowego złota – trwającego przez długi okres czasu i w dużej mierze niekontrolowanego przez rząd.

Bitcoin powinien w przyszłości utrzymać pozycję lidera w branży kryptowalut

Wypowiedź Laboure znalazła się w zaktualizowanej zakładce „co dalej” na stronie internetowej Deutsche Banku. Analityk instytucji twierdzi, że bitcoin może „potencjalnie stać się cyfrowym złotem XXI wieku” i jednocześnie ostrzega inwestorów przed rosnącą zmiennością kryptowalutowych aktywów. Według niej, większość zakupów BTC dokonywana jest w celach inwestycyjnych i spekulacyjnych, zamiast utrzymywać go jako środek wymiany.Zaledwie kilka dodatkowych zakupów lub wyjście z rynku dużego gracza może znacząco wpłynąć na równowagę podażowo-popytową. Bitcoin jest zbyt zmienny, aby na chwilę obecna mógł zostać magazynem wartości. Spodziewam się, że zostanie “ultra zmienny” w najbliższym czasie – powiedziała Laboure.

Choć analityk Deutsche Bank wyraziła obawy dotyczące braku regulacji nad kryptowalutami, a także ich potencjalnego wpływu na środowisko, to jednak twierdzi, że bitcoin prawdopodobnie pozostanie dominującym aktywem cyfrowym w przestrzeni kryptowalutowej. Ethereum może mieć więcej przypadków użycia w zdecentralizowanych finansach wraz ze wzrostem niefunkcjonalnych tokenów, ale to bitcoin nadal cieszy się swoją „przewagą pierwszego gracza”.

Jeśli bitcoin jest czasami nazywany „cyfrowym złotem”, to ethereum powinno w takim razie zostać „cyfrowym srebrem” – dodała Laboure.

Analitycy Deutsche Banku określili wcześniej bitcoina jako kryptowalutę „zbyt ważną, aby ją zignorować”, sugerując, że cena kryptowaluty prawdopodobnie wzrośnie wraz z wejściem na rynek dodatkowych menedżerów aktywów i firm. W 2019 roku instytucja finansowa przewidziała, że waluty cyfrowe zastępują pieniądz fiducjarny do 2030 roku. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat akcje prognozy | giełda livechat | pkp cargo giełda | kurs kęty | euro hrywna | orlen akcje rekomendacje | mwig40 akcje |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here