Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie tak łatwy w użyciu jak dolar (USD), uważa CEO giełdy kryptowalut KrakenJesse Powell, CEO giełdy kryptowalut Kraken w ostatnim wywiadzie dla Bloomberga stwierdził, że Layer 2 w sieci Bitcoina sprawi, iż z czasem BTC będzie tak łatwy w użyciu jak dolar amerykański. Jest on również zdania, że najstarsza kryptowaluta przewyższy złoto jako magazyn wartości w perspektywie długoterminowej. Bitcoin może być także wykorzystywany jako zabezpieczenie przed manipulacjami dolara przez Rezerwę Federalną (Fed).

  • Udoskonalenia w sieci BTC sprawią, że Bitcoin będzie tak łatwy w użyciu jak dolar
  • Bitcoin jest lepszym magazynem wartości od złota, uważa CEO Kraken
  • Inwestorzy instytucjonalni “stadnie” wkroczą na rynek kryptowalut

Bitcoin (BTC) magazynem wartości lepszym od złota

Powell odtrąbił sukces Bitcoina jako magazynu wartości. Przewidywalny charakter emisji spowodował, że wiele osób wybiera BTC jako zabezpieczenie przed tradycyjnymi klasami aktywów. CEO Kraken zasugerował swoją wiarę w to, że w perspektywie długoterminowej Bitcoin prześcignie złoto w roli magazynu wartości.

Jednak, podobnie jak przypadku złota, a nawet gotówki, ludzie nie będą musieli przenosić „fizycznych” bitcoinów na blockchain, mówił Powell. Aplikacje gotówkowe, takie jak PayPal i Venmo, umożliwiają przemieszczanie walut fiducjarnych w formie niefizycznej, a rozwiązania warstwy 2. (Layer 2) z czasem zapewnią łatwe w użyciu narzędzia do podobnej interakcji z Bitcoinem.

 – Wkrótce cała technologia kryjąca się za Bitcoinem po prostu zniknie i będzie podobnie jak w przypadku dolara amerykańskiego, gdzie nikt tak naprawdę nie rozumie, jak to działa, ale wszyscy go używają – powiedział Powell.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mentalność stada przyciągnie smart money

Powell powiedział, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy doszło do ogromnego napływu nowych rachunków dla wszystkich rodzajów inwestorów: funduszy hedgingowych, zarządzających majątkiem, inwestorów detalicznych i traderów. Uważa on, że myślenie stadne przyciągnie inwestorów instytucjonalnych, na których rynek kryptowalut czeka już od długiego czasu.

Jednym z szanowanych inwestorów i zarządzających funduszami, który posiada Bitcoina w swoim portfelu jest Paul Tudor Jones. Powell uważa, że 2 proc. portfela w BTC należące do Jonesa zachęci innych “dużych graczy” i ostatecznie zbuduje masę krytyczną.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here