Naga MarketsBitcoin będzie sto razy większy niż Facebook i Google, uważa Michael Saylor (MicroStrategy)
Michael Saylor

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem analityki biznesowej (BI), twierdzi, że bitcoin w szybkim tempie przedziera się do korporacyjnego świata. W ostatnim wywiadzie dla CNN Saylor mówi, że firmy prześcigają się w zasięgu adopcji cyfrowych aktywów w związku z ich rosnącą popularnością.

  • Zdaniem Saylora bitcoin ma potencjał, aby zastąpić złoto i stać się nowym z głównych aktywów rynkowych
  • Wartość BTC ma stać się stukrotnie wyższa niż obecnie Google albo Facebooka
  • Wszystko za sprawą dynamicznie zwiększającej się adopcji korporacyjnej

Bitcoin stanie się pierwszą na świecie siecią monetarną. BTC pokona Google

W zeszłym tygodniu w naszym spotkaniu Bitcoin for Corporations wzięło udział 7000 różnych firm. Materiały rozeszły się wirusowo z ćwierć milionem lub więcej wyświetleń w ciągu zaledwie kilku dni i myślę, że tysiąc firm przyjęło bitcoina jako cyfrowe złoto po marcu 2020 roku, a w 2021 roku czeka nas jeszcze dynamiczniejsza adopcja – mówił na antenie CNN Michael Saylor.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapytany czy jego firma zajmująca się business intelligence porzuca swój dotychczasowy profil działalności, aby stać się skupioną na aktywach cyfrowych, Saylor stwierdzał, że MicroStrategy wykonuje właściwy ruch, aby zapewnić akcjonariuszom wysoki zwrot z inwestycji.

Nazywa on bitcoina pierwszą na świecie siecią monetarną i przewiduje, że będzie ona wykładniczo większa niż Google czy Facebook.

– Mamy dwie strategie. Jedną strategią jest rozwój naszego biznesu software’owego, a to jest dobry biznes. Zarabia dużo pieniędzy i rośnie. Naszą drugą strategią jest kupno bitcoina. Będzie sto razy większa niż Google czy Facebook. Gdy firmy takie jak Amazon podłączyły się do Internetu, ludzie nie mówili “Czy jesteście firmą internetową czy firmą detaliczną?”. Myślę, że są to firmy technologiczne, które przyjęły przyszłość. Każdy w końcu podłączy się do cyfrowej sieci monetarnej, tak jak wszyscy w końcu podłączyli się do Internetu – podsumował Saylor.

O notowanej na Wall Street spółce MicroStrategy zrobiło się głośno jeszcze w połowie ubiegłego roku, gdy ta nagle zdecydowała się zakupić ponad 21 tys. BTC. Od tego czasu podmiot dokonuje dalszych zakupów bitcoina, a dyrektor firmy Michael Saylor chętnie wypowiada się o przyszłości najstarszego cyfrowego aktywa.

Dzięki temu ruchowi akcje spółki pod koniec 2020 r. rosły o 158% (IV kw.), natomiast w bieżącym zyskują kolejne 166%, reagując na wyraźne umocnienie bitcoina. Jak informowaliśmy na początku lutego, wzrosty spółki przekroczyły dynamikę aprecjacji obserwowaną na bitcoinie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | dlaczego akcje pgnig spadają | sytuacja na giełdzie | btc news | kur euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here