Naga MarketsBitcoin będzie rósł w perspektywie 3 lat, pomoże mu halving - stwierdza Spencer Bogart
Spencer Bogart, partner Blockchain Capital

Bitcoin oraz jego przyszłość nie są w pełni zależne tylko od Chin, a na rynek kryptowalut należy patrzeć ze zdecydowanie szerszej perspektywy, twierdził w rozmowie z Bloombergiem generalny partner Blockchain Capital, Spencer Bogart. Jego zdaniem krótkoterminowe strategie do BTC są błędne, a ludzie powinni zadawać sobie pytanie czy jego popularność będzie rosła z czasem, co przełoży się również na wzrost cen w dłuższym terminie. Bitcoin „z internetowego żartu” stał się jednym z ważniejszych środków płatniczych i w perspektywie kolejnych pięciu lat Bogat widzi szansę na dalszy wzrost.


Chińskie nagłówki wpływają na Bitcoina w krótkim terminie, w długim nie są jednak tak znaczące

Bogart zapytany o znaczenie rozwoju branży kryptowalutowej w Chinach dla całego rynku kryptowalut odpowiadał, że inwestorzy pilnie śledzą doniesienia z Kraju Środka muszą pamiętać jednak o szerszym obrazie:Moim zdaniem to Chiny w ostatnich kilku miesiącach dyktują rozwój akcji cenowej na wykresie Bitcoina, ciężko jest jednak czytać między liniami co tak naprawdę robi Kraj Środka. Z jednej strony docierają do nas pozytywne informacje sugerujące, że blockchain ma zostać postawiony na świeczniku, z drugiej branża kryptowalutowa znalazła się na liście do eliminacji. Problemy spotykają również pomniejsze giełdy, jednak duże podmioty zyskały już sobie pewien odpowiedni status w Chinach i nie powinny mieć problemów z utrzymaniem swojej działalności” – komentował Spencer Bogart w programie Bloomberga.

Dodawał jednocześnie, że skupianie strategii handlowych na krótkoterminowych zmianach nastrojów w Chinach może być błędem i lepiej spojrzeć na całą branżę w perspektywie kolejnych pięciu lat. Wtedy też obecne kontrowersje wokół projektu Facebooka, kryptowaluty Libra, nie będą miały najprawdopodobniej znaczenia.

Zdaniem Bogarta, Bitcoin jeszcze kilka lat temu uważany był przez przedstawicieli tradycyjnych finansów za żart, a obecnie pozwala na realizację ogromnej ilości transakcji każdego dnia.

Bitcoin pomimo spadków ceny jest coraz popularniejszy wśród opinii publicznej

Partner Blockchain Capital stwierdza na antenie, że jego spółka przeprowadziła ankietę wśród Amerykanów pod koniec 2017 roku kiedy gorący trend byka na BTC rozpędzał się w kierunku 20 tysięcy dolarów i dokładnie taką samą w kwietniu 2019 roku, kiedy ceny były zdecydowanie niższe.

Pomimo tego silnego spadku, sondaże pokazały, że opinia publiczna po upływie 18 miesięcy wie o wiele więcej na temat Bitcoina i kryptowalut i patrzy na nie z większym zaufaniem, widząc w dłuższej perspektywie czasu szanse dalszego rozwoju.

„Bitcoin staje się coraz bardziej popularny, kolejne osoby dowiadują się o jego istnieniu, w efekcie czego można założyć, że w przeciągu kolejnych 5 lat BTC osiągnie większy sukces niż osiągnął przez ostatnie 5 lat. Dla mnie to powinno być miarą wartości Bitcoina, a nie krótkoterminowe fluktuacje cenowe” – podsumowuje Bogart.

Spytany o to ile jego zdaniem może kosztować Bitcoin w przyszłości, Bogart odpowiada, że nie zajmuje się prognozowaniem cen w perspektywie miesiąca lub kwartału, w skali następnych trzech lat widzi jednak konstruktyne przesłanki sugerujące aprecjację cen. Jego zdaniem przyspieszyć może ją przyszłoroczny halving zaplanowany na końcówkę maja 2019 roku.

Conotoxia


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here