Naga MarketsBitcoin będzie rósł przez następne 22 miesiące, twerdzi Mike Novogratz
Mike Novogratz

Zdaniem prezesa firmy zarządzającej aktywami kryptowalutowymi Galaxy Digital, Mike’a Novogratza, bitcoin (BTC) skazany jest na wzrosty przez kolejne 22 miesiące, czyli co najmniej do 2022 roku, w związku z rosnącym zainteresowaniem dużych banków inwestowanie w kryptowaluty.

  • Mike Novogratz był gościem podcastu Alpha Trader gdzie twierdził, że bitcoin cały czas jest na początkowym etapie adopcji instytucjonalnej i dalszy wzrost jego popularności będzie podbijał cenę
  • „Byłbym zaskoczony gdyby BTC nie urósł w tym roku oraz w roku kolejnym”, komentował Mike Novogratz
  • Tylko w zeszłym tygodniu wartość bitcoina zwiększała się o 16%, a ten testował poziom 41 tys. dol.

Mike Novogratz wierzy we wzrosty bitcoina w kolejnych 2 latach

– Przekroczyliśmy Rubikon, znajdujemy się na szczycie i dopiero teraz będziemy zbierali żniwa. Jestem w pełni przekonany, że od strony instytucji bitcoin cały czas znajduje się w bardzo wczesnym cyklu adopcji. Duże banki nie oferują jeszcze bezpośrednio BTC, jednak wkrótce to nastąpi – mówił w tracie podcastu prezes Galaxy Digital.

Te artykuły również Cię zainteresują
Novogratz zauważa jednocześnie, że bitcoin i ether doskonale prezentują obecną potrzebę rynkowej decentralizacji, której ostatnim przykładem na Wall Street było zamieszanie wokół spółki Gamestop. Co prawda BTC nie zostanie jego zdaniem nową walutą, ma być jednak „cyfrowym złotem” obecnego pokolenia działając jako magazyn wartości i zabezpieczenie przed inflacją.

Popularny w świecie kryptowalut inwestor i przedsiębiorca ma bycze nastawienie zarówno do ETH i BTC, ponieważ obie sieci będą nadal zyskiwać użytkowników, a więcej użytkowników oznacza większą wartość. Oczywiście nie wyklucza silniejszych ruchów korekcyjnych, gdyż takie na pewno się pojawią. Mają być jednak okazją do zakupów po atrakcyjniejszych cenach.

Bitcoin to najlepiej rozdystrybuowane aktywo poza dolarem, które kiedykolwiek powstało i posiada z całą pewnością najsilniejszą i bezprecedensową społeczność wspierającą jego ciągły rozwój, co pokazuje dlaczego dalszy wzrost cen jest tak wysoce prawdopodobny – dodawał Novogratz.

Galaxy Digital obecnie posiada 70% swoich udziałów portfelowych w bitcoinie, 25% w etherze a około 5% w zdecentralizowanych finansach (DeFi). Jak podkreśla Mike Novogratz jego zdaniem pozwala to na odpowiednie rozłożenie sił pomiędzy ryzykiem, zmiennością, a atrakcyjnymi stopami zwrotu.

Cały podcast do wysłuchania w tym miejscu:

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolara | płatność blik co to jest | forum gielda | kurs kryptowalut | pgnig giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here