Naga MarketsAnonimowy trader, Dave the Wave, który w 2019 r. dokładnie przewidział to, że BTC spadnie o ponad 40 proc., powraca z kolejną prognozą. Tym razem mówi, że bitcoin może kosztować nawet 540 000 USD. Tyle że to kwestia lat…

  • BTC po 540 000 USD? Dave the Wave uważa, że to realne.
  • Wcześniej przewidział mocny krach na rynku kryptowalut, jaki miał miejsce w zeszłym roku.

Bitcoin po pół milion dolarów?

Dave the Wave opiera swoją analizę na wykresie udostępnionym przez innego analityka rynku – Willy’ego Woo. Ma on zilustrować to, że bitcoin jest wciąż na najwcześniejszym etapie cyklu adopcyjnego.

Według Dave’a adopcja bitcoina dopiero się zaczyna, ponieważ ci, którzy kupują kryptowalutę nadal są uważani za innowatorów.

Korzystając z krzywej S, Dave przewiduje, że wartość bitcoina wzrośnie do 540 000 USD, gdy kryptowaluta zdobędzie większy procent udziału w rynku finansowym. Ma mieć to miejsce w ciągu dekady.

Czy ten model ma sens?

Pytanie jednak, czy powyższy model ma sens. Zdaniem Dave’a tak. On i jemu podobni inwestorzy widzą możliwość tego, że bitcoin gwałtownie wzrośnie o 4900 proc. z obecnej wartości ok. 10 800 USD. Wszystko opiera się jednak na dość kontrowersyjnym modelu zapasów do przepływu (S2F), który zdaniem wielu jest czymś błędnym w kontekście kryptowalut, bo zestawia niejako BTC ze złotem.

Propagatorem modelu jest inny anonimowy trader i analityk – Planu B. To on jako pierwszy zastosował wycenę S2F w przypadku BTC. On sam jednak dodaje często, by nie patrzeć z zaślepieniem na jego analizy.

Dziś za BTC płaci się więcej niż 10 000 USD, ale kryptowaluta nie potrafi przebić ponownie poziomu 11 000 USD. Jeśli jednak w końcu się to uda, realny będzie atak na 20 000 USD np. w 2021 r. Byłoby to niejako powtórzeniem scenariusza z ostatniego “bańkowego” roku – 2017.

Z pewnością fundamenty BTC są mocniejsze niż trzy lata temu. Urosła zarówno liczba użytkowników, bitomatów, ale też wzrosło zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, którzy coraz częściej kupują kryptowaluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here