Naga MarketsBracia Tyler, Cameron WinklevossTyler Winklevoss uważa, że ​​cena bitcoina zbliży się do 500 000 USD, ale za parę lat. Po raz kolejny porównał też kryptowalutę do złota.

  • Tyler Winklevoss twierdzi, że za 1 BTC będziemy płacili 500 000 USD.
  • Porównał też kryptowalutę do złota.

Bitcoin po 500 000 USD

Bitcoin będzie kosztował aż 500 000 USD – mówi Winklevoss. Uważa, że ​​BTC może wyprzedzić też pod wieloma względami złoto.

Kapitalizacja rynkowa złota szacowana jest na 9 bilionów dolarów, a bitcoina na 200 miliardów dolarów. Oznacza to, że kryptowaluta może zaliczyć aż 45-krotny wzrost ceny.

– Obecnie złoto jest niezawodnym środkiem przechowywania wartości i klasycznym zabezpieczeniem przed inflacją. Podaż złota jest właściwie nieznana. Chociaż złoto pozostaje rzadkie lub „cenne” na planecie Ziemia, nie można tego samego powiedzieć o naszej galaktyce – mówi Tyler.

Dodał, że długoterminowa inflacja dolara sprawi, że złoto lub bitcoin przewyższą pod kątem kapitalizacji kapitał przechowywany w bankach.

W przypadku bitcoina inflacja nie jest zaś możliwa ze względu na jego stałą podaż wynoszącą 21 milionów. W przeciwieństwie do złota i ropy naftowej zawsze będzie go mało i łatwo jest go transportować i przechowywać. Tyler uważa, że bitcoin jest „jedyną długoterminową ochroną przed inflacją”.

– Jeśli mamy rację co do stosowania złotej struktury do wyceny bitcoinów, a bitcoin podąża tą ścieżką, scenariusz byków dla bitcoina jest taki, że jest on niedowartościowany o wielokrotność 45. Mówiąc inaczej, cena bitcoina może wzrosnąć 45-krotnie, co oznacza, że ​​możemy zobaczyć cenę 500 000 USD za bitcoina – tłumaczy.

Rosnący popyt na BTC

W ostatnich miesiącach, zwłaszcza po marcowej pandemii, wzrósł popyt na produkty cyfrowe i kryptowaluty. Obawy o inflację mogą się jeszcze bardziej nasilić po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell potwierdził, że bank centralny chce przekroczyć swój średni cel inflacyjny. Tyler Winklevoss uważa, że ​​Fed jest „największym wzmacniaczem” wartości bitcoina.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here