Naga MarketsBitcoin będzie nadal tracił pomimo środowego odbicia. Bączkowski celuje w 6500 USDPomimo silnych wzrostów obserwowanych w środę, Bitcoin nadal znajduje się w tendencji spadkowej, stwierdza na antenie Comparic24.tv redaktor Maksymilian Bączkowski. Jego zdaniem jakikolwiek test krótkoterminowej linii trendu spadkowego powinien być okazją do otwierania krótkich pozycji i sygnałem potencjalnych spadków kursu BTC.


Bitcoin może spaść w kierunku 6775 lub 6500 dolarów. Kurs BTC w kanale spadkowym

Pomimo ponad dziesięcioprocentowych wzrostów ze środy, które przywróciły optymizm na rynkach kryptowalut, Bączkowski nadal poszukuje okazji do sprzedaży Bitcoina, który jego zdaniem porusza się obecnie w kanale spadkowym (wykres godzinowy).

Poziomy docelowe ewentualnych spadków na najbliższe kilkanaście godzin to 6775 dolarów oraz 6500 dolarów, czyli okolice listopadowo-grudniowych minimów:

„Kanał spadkowy na Bitcoinie nadal widoczny, zejście do dolnych ograniczeń bardzo prawdopodobne. Każdorazowe podejście pod górne ograniczenie obecnego kanału spadkowego powinno być traktowane przez inwestorów jako miejsce poszukiwania sygnałów spadkowych” – komentuje Maksymilian Bączkowski.

Kurs BTC w środę wybijał poziom 7 tysięcy dolarów, jednak w czwartek traci już ponad 3% i niebezpiecznie zbliża się do ponownego testu ważnego psychologicznego obszaru wsparcia/oporu. Jego wybicie jest jednak niezbędne, aby zrealizowały się scenariusze omawiane przez analityka Comparic24.tv.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBrytyjska sprzedaż detaliczna znacznie poniżej oczekiwań
Następny artykułGPW: Do końca roku zaledwie cztery sesje, niepewność wśród inwestorów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here