Naga MarketsMark Mobius wierzy w Bitcoina w systemie płatniczym

Weteran inwestycyjny bezpośredno z Wall Street, Mark Mobius, w najnowszym wywiadzie udzielonym Bloombergowi stwierdza, że rynek kryptowalut w kolejnych latach będzie wykazywał się rosnącą odpornością w związku z coraz większym popytem oraz nowymi formami transferu wartości. W efekcie, Bitcoin nie powinien ucierpieć i cały czas rozwijać zaufanie wśród inwestorów oraz konsumentów.


Bitcoin i inne kryptowaluty będą miały się dobrze

Mobius zasłynął w społeczności inwestycyjnej jako skuteczny trader w zakresie rynków wschodzących oraz gospodarek rozwijających się, pracując przez lata w globalnej firmie inwestycyjnej Franklin Templeton. Na emeryturze założył własny butik zarządzający aktywami wpływowych klientów o nazwie Mobius Capital Partners.

Wcześniej wypowiadając się relatywnie ostrożnie odnośnie kryptowalut, w środowym wywiadzie udzielonym Bloombergowi stwierdza, że rosnący popyt na jak najszybszy i bezpieczny transfer środków oraz wartości wspiera rynek cyfrowych aktywów:

„Istnieje niezaprzeczalna potrzebna pomiędzy ludźmi na całym świecie, aby transferować środki szybciej i bezpieczniej i właśnie na tym skorzysta Bitcoin oraz inne kryptowaluty. Wierzę więc, że będą miały się dobrze” – komentuje Mobius.

Z drugiej strony właściciel funduszu nie zaleca inwestycji i spekulacji na kryptowalutach w związku z ich bardzo wysoką zmiennością. Tylko od początku tego roku, Bitcoin zyskuje już około 150%, a cały rynek kryptowalutowy dołożył do swojej wartości 75 miliardów dolarów (w samym maju).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here